ДФС у Чернівецькій області розповідає, що податкові накладні, подані платником на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних, можуть бути зупинені в автоматичному режимі на підставі автоматизованого моніторингу відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеного постановою Кабміну від 21.02.2018 р. №117.
Крім того, відповідно до абз. 13 п. 1.6 Критеріїв ризиковості платника податку, які визначені листом ДФС та погоджені Мінфіном (далі – Критерії) у разі якщо платник податків, внесений до переліку ризикових суб’єктів господарювання, перестав відповідати критеріям ризиковості, що визначені у пункті 1.6 цих Критеріїв, платника виключають з переліку ризикових суб’єктів господарювання за рішенням комісій головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС.
Таким чином, з метою уникнення подальшого зупинення податкових накладних за п. 1.6 Критеріїв платник має право на відповідне звернення до контролюючого органу, на обліку якого перебуває такий платник, з проханням розгляду питання щодо виключення платника з переліку ризикових суб’єктів господарювання та наданням документів, що підтверджують реальність здійснення господарської діяльності.
Враховуючи вищевикладене, за умови виключення платника з переліку ризикових суб’єктів господарювання, дотримання підприємством зазначених вище нормативних актів, та ведення господарської діяльності у спосіб, що не суперечить іншим нормам законодавства, зупинка реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування не відбуватиметься.
***
Читайте також:
- Мінфін планує затвердити нові критерії блокування ПН та РК
- Увага! Опубліковане судове рішення щодо скасування критеріїв блокування ПН та РК
- Заблокували реєстрацію ПН чи РК: які слід подати документи?
- Заблоковано РК на зменшення ПДВ: хто подає пояснення?
- Оновлені форми рішень щодо розблокування ПН та відмову в цьому – в новій версії «Єдиного вікна»
- Система блокування та розблокування ПН/РК: оновлені правила