Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

Раді пропонують змінити правила оподаткування ПДВ при імпорті авто

У Раді зареєстровано проект Закону зі змінами до ПКУ щодо вдосконалення механізму нарахування ПДВ при ввезенні транспортних засобів на митну територію України

27 березня 2020 року у Верховній Раді зареєстровано проект Закону №3270 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення механізму нарахування ПДВ при ввезенні транспортних засобів на митну територію України".

Запропоновано визначати базу оподаткування операцій з постачання автомобілів легкових та інших моторних транспортних засобів, що призначені головним чином для перевезення людей, що відповідають товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД (крім моторних транспортних засобів, зазначених у товарній позиції 8702 згідно з УКТ ЗЕД), включаючи вантажопасажирські автомобілі-фургони, гоночні автомобілі, у тому числі автомобілі, які в установленому законодавством порядку подаються до органів, що здійснюють державну реєстрацію транспортних засобів, для реєстрації або перереєстрації у зв’язку із зміною моделі транспортного засобу, що до переобладнання під час ввезення відповідала товарній позиції 8704 згідно з УКТ ЗЕД, а після переобладнання відповідає товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД, виходячи з їх договірної вартості без урахування акцизного податку та ввізного мита

На думку автора законопроекту Є. Брагара, прийняття та реалізація даного законопроекту сприятиме відновленню справедливості при сплаті платежів за розмитнення транспортних засобів, уникаючи подвійного нарахування податків. Очікується активізація ввезення громадянами транспортних засобів, автомобілі стануть доступнішими для українських сімей, що дасть поштовх для ринку вживаних транспортних засобів та зниження цін на них. Очікується також збільшення надходжень до бюджету за рахунок збільшення кількості операцій по реєстрації транспортних засобів та кількості ввезених транспортних засобів на територію України. Дані заходи дозволять дещо оновити автопарк українців більш якісними, безпечними та екологічним автомобілями. 

У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування. 

Автор:
Волос Наталія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Акциз , Автотранспорт , Імпорт , Митниця , ПДВ , Законопроекти , Транспортні засоби

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі