Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

Умови звільнення від ПДВ операцій з продажу дезінфекторів на час карантину

ДПСУ роз’яснила, яким вимогам повинні відповідати дезінфікуючі засоби та засоби для дезінфекції в асортименті для звільнення від оподаткування ПДВ на час карантину

Коментар до ІПК ДПС від 21.05.2020 р. №2142/6/99-00-07-03-02-06/ІПК

Податківці у коментованій ІПК повідомили, що для віднесення медичних виробів до товарів, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на подолання COVID-19, які звільняються від сплати ввізного мита та операції з ввезення яких на митну територію України, та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування ПДВ, повинно бути:

  • подано декларацію про відповідність відповідним технічним регламентам;
  • або подано повідомлення МОЗ про введення в обіг та/або експлуатацію медичних виробів (медичних виробів для діагностики in vitro, активних медичних виробів, які імплантують), стосовно яких не виконані вимоги технічних регламентів,
  • або повідомлення Держпраці про введення в обіг засобів індивідуального захисту, стосовно яких не виконані вимоги технічних регламентів.

При цьому, як роз’яснюють податківці, у Постанові №224, в якій наведено перелік товарів необхідних для подолання COVID-19, коди згідно з УКТЗЕД наводяться довідково. А основною підставою для звільнення від оподаткування ПДВ та від сплати ввізного мита товарів, що ввозяться на митну територію України, є відповідність таких товарів назві товару (медичного виробу, основного компонента), міжнародному непатентованому найменуванню (назві) лікарського засобу, які зазначені в переліку.

Зокрема, до Переліку №224 включено розділ "Дезінфекційні засоби і антисептики" з переліком найменувань (назв товару (основного компоненту)) відповідних засобів. Постановою №271 було викладено в новій редакції лише назву такого розділу. При цьому сам перелік назв товару (основного компоненту), що міститься у такому розділі, залишено без змін.

Але тут є один нюанс. Для цілей Переліку №224 термін "дезінфекційні засоби" використовується у значенні, наведеному в ст. 34 Закону №1645. Це означає, що дезінфекційні засоби - це хімічні речовини, біологічні чинники та засоби медичного призначення, що застосовуються для проведення дезінфекційних заходів, підлягають гігієнічній регламентації та державній реєстрації в порядку, встановленому законодавством.

Застосування дезінфекційних засобів, не зареєстрованих у встановленому порядку в Україні, а також тих, у процесі виготовлення, транспортування чи зберігання яких було порушено вимоги технологічних регламентів та інших нормативно-правових актів, забороняється.

Тому якщо ваші дезінфекційні засоби не відповідають вимогам, встановленим Законом №1645, то щодо можливості продажу таких товарів на митній території України та правомірності їх застосування платнику податку податківці радять звернутися до МОЗ.

***

Читайте також:

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Пільги , COVID-19

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Усі новини про COVID-19 для бухгалтера і кадровика

Читати

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі