Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

Бізнес чекає на спрощення реєстрації платником ПДВ та єдиного податку

Бізнес підтримує законопроєкт, що спростить реєстрацію платників ПДВ та єдиного податку

Спілка Українських підприємців розповідає, що розгляду у Парламенті очікує законопроєкт №4244 щодо спрощення реєстрації компаній та фізосіб-підприємців платниками єдиного податку та ПДВ. Автори проєкту прагнуть пришвидшити та здешевити процедуру започаткування бізнесу.

Законопроєкт вносить зміни у Податковий кодекс, які передбачають:

  1. можливість для новоствореного бізнесу зареєструватись платником ПДВ або єдиного податку на підставі даних у заяві про реєстрацію створення юридичної особи або державної реєстрації ФОП;
  2. запровадження реєстрації платника єдиного податку (для новостворених ФОП) з дня державної реєстрації ФОП;
  3. якщо зареєстрований ФОП до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подав заяву або зазначив у заяві про державну реєстрацію відомості щодо обрання спрощеної системи оподаткування (1 або 2 групи), він автоматично вважається платниками єдиного податку з дня державної реєстрації, а також звільняється від сплати єдиного податку за місяць, у якому відбулася державна реєстрація.

У світовому рейтингу Doing Business у минулому році Україна погіршила свої позиції за напрямком «Реєстрація бізнесу» на 5 сходинок (з 56 на 61 місце), а за напрямком «оподаткування» на 11 (з 54 на 65 місце). За даними Opendatabot у 2020 році в середньому щомісяця реєструвалося 5,5 тис. компаній та 26 тис. ФОП. Прийняття законопроєкту дозволить новоствореним компаніям швидше проходити процедуру реєстрації платником податку на додану вартість чи обрати спрощену систему оподаткування.

СУП закликає народних депутатів підтримати законопроєкт, який позитивно вплине на умови реєстрації бізнесу.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Спілка українських підприємців
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Реєстрація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі