Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

КМУ оновив Порядок звільнення лікарських засобів від ПДВ

КМУ розмістив постанову, якою вносяться зміни до Порядку ввезення, постачання і цільового використання лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них, що звільняються від оподаткування ПДВ

На сайті КМУ оприлюднено Постанову від 12.01.2022 р. №5, яка передбачає внесення змін до Порядку ввезення, постачання і цільового використання лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них, що звільняються від оподаткування ПДВ (Порядок №1153). Станом на 14 січня цю постанову ще не опубліковано в офіційних джерелах.

Змінами до Порядку передбачено обов’язок МОЗ публікувати на своєму вебсайті перелік осіб, уповноважених на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, які здійснюють закупівлі у відповідному бюджетному році.

Також оновлено перелік документів, які мають подати імпортери лікарських засобів МОЗ або особі, уповноваженій на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, не пізніше ніж протягом 10 робочих днів до дня ввезення на митну територію України, зокрема:

 • заяву про видачу довідки, що підтверджує ввезення лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них на митну територію України відповідно до угод (договорів) між МОЗ та спеціалізованою організацією або з особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я (додаток 1);
 • лист-зобов’язання щодо ввезення таких лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них виключно для їх постачання на митній території України в рамках виконання угоди (договору) між МОЗ та спеціалізованою організацією або з особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я;
 • засвідчену в установленому порядку копію зовнішньоекономічного договору (контракту), однією із сторін якого є спеціалізована організація або переможець процедури закупівлі, що проведена особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, укладеного на виконання угод (договорів) між МОЗ та спеціалізованою організацією або з особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, відповідно до якого планується таке ввезення;
 • засвідчену в установленому порядку копію рахунка-фактури (інвойсу);
 • засвідчену в установленому порядку копію реєстраційного посвідчення на лікарський засіб або рішення МОЗ, яке дозволяє введення в обіг лікарського засобу, або документи щодо введення в обіг в Україні медичних виробів;
 • засвідчені в установленому порядку копії сертифікатів якості (сертифікатів аналізу, протоколів аналізу тощо), виданих виробником на серії лікарських засобів, що пропонуються до ввезення.

Своєю чергою, МОЗ опрацьовує документи для оформлення довідки, які подають імпортери, обрані спеціалізованими організаціями, що здійснюють закупівлі.

Особа, уповноважена на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, опрацьовує документи для оформлення довідки, які подають імпортери, що визначені переможцями за результатами проведення процедур закупівель особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я.

Крім цього, доповнено перелік підстав для відмови у видачі довідки наступними:

 • подання імпортером неповного пакета документів, наведених у переліку вище;
 • виявлення в таких документах недостовірних відомостей.

У відповідній угоді, копію якої необхідно обов’язково подати, має бути зазначено:

 • дата її укладання;
 • номер;
 • найменування державної програми;
 • напрям використання бюджетних коштів у відповідному році;
 • а у разі подальшого постачання іншим постачальником – його реквізити.

Перелік документів, які подає постачальник для підтвердження звільнення від оподаткування ПДВ, не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду, також оновлено:

 • заяву про видачу довідки-підтвердження щодо оплати лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них відповідно до угод (Додаток 3);

та засвідчені копії:

 • договору укладеного між постачальником і особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, або спеціалізованою організацією;
 • сертифікатів якості (сертифікатів аналізу, протоколів аналізу тощо), виданих виробником на серії лікарських засобів, що пропонуються до постачання.
 • довідки про включення постачальника до ЄДРПОУ (для постійного представництва).

Додатки 1—4 до Порядку приведено у відповідність до можливості їх подання, крім МОЗ ще й особі, уповноваженій на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я.

Зазначені вище зміни до Порядку набирають чинності через 10 днів з дня опублікування Постанови. Оновлений порядок запрацює з 25 січня. Постанову було опубліковано в "Урядовому кур'єрі" від 15.01.2022 р.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

А найбільша спільнота бухгалтерів в Україні – у нашій групі на Facebook

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Лікарські засоби , ПДВ , Пільги

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі