• Посилання скопійовано

Відновлення обов'язкової реєстрації ПН і відповідальність за несплату податків під час війни: прийнято закон

ВРУ прийняла в цілому законопроєкт №7360. Ним пропонується відновити камеральні та документальні перевірки звітності, ПДВ-відшкодування з бюджету та податковий обов’язок з реєстрації ПН/РК, подання декларацій та сплати податків з момента відновлення можливості

Відновлення обов'язкової реєстрації ПН і відповідальність за несплату податків під час війни: прийнято закон

Нагадаємо, що 10 травня 2022 року Д. Гетманцев та інші нардепи зареєстрували у ВРУ законопроєкт №7360 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану".

В цей же день Комітет ВРУ з податкової та митної політики розглянув його на сьогоднішньому засіданні та рекомендував прийняти в другому читанні та в цілому.

12 травня законопроєкт №7360 було розглянуто на засіданні ВРУ та прийнято в цілому. Про це йдеться в Телеграм-каналі Железняка.

 

Які зміни пропонуються?

Три основні зміни, які пропонується внести до ПКУ:

1. відновити податковий обов’язок платників податків, у яких є можливість виконувати свої податкові обов’язки, в частині:

2. відновити камеральні та документальні перевірки податкової звітності;

3. відновити відшкодування сум ПДВ з бюджету.

 

Як детальніше розповів Я. Железняк:

Реєстрація податкових накладних за лютий-травень 2022 року передбачена до 15 липня 2022 року.

Платники податків звільняються від відповідальності за несвоєчасну звітність чи сплату податків за період з 24 лютого 2022 року, якщо ці податкові обов’язки були виконані протягом 60 днів із дня відновлення таких можливостей.

Відновлюється обов’язковий зв’язок сплати податків та звітність для платників, які мають можливість своєчасно виконувати цей обов’язок. Перелік документів, які підтверджують подальшу неможливість виконання по їх обов'язковим установкам Мінфіном.

Платники податку, які перейшли на спрощену систему оподаткування зі сплатою 2% податку, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання додаткових обов’язкових повідомлень з 24 лютого 2022 року до переходу на систему спрощення, за умови виконання таких обов’язкових заходів протягом 60 днів із дня переходу на спрощену систему.

Платники податків, які справляють помилки до 20 липня 2022 року, звільняються від штрафних санкцій.

Суми податкового кредиту включені за ті товари, які потім були знищені внаслідок війни, включаються до податкового кредиту, але не підлягають бюджетному відшкодуванню.

Дозволяється ввозити автобуси, вантажівки та спецмашини (коди 8702, 8704 та 8705), які відповідають Євро-3, але забороняється їх відчужувати протягом 3 років.

 

Коли Закон набере чинності?

Закон набере чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону, крім змін до підпунктів 69.2 та 69.11 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України в частині камеральних перевірок декларацій та уточнюючих розрахунків (у разі їх подання), до яких подано заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, які наберуть чинності з 2 червня 2022 року.

Тепер прийнятий закон має підписати спікер ВРУ та Президент. Після цього його опублікують в офіційних джерелах й з цієї дати потрібно буде вже виконувати нові обов'язки. Звісно, про старт роботи СЕА ПДВ потрібно буде ще чекати офіційної інформації від ДПС.

***

Читайте також:

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»