Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

З 27 травня запускається повноцінна робота ЄРПН та СЕА ПДВ

Гетманцев підкреслив, що 27 травня відкривається реєстрація податкових накладних. Система працюватиме у довоєнному режимі зі застереженнями, зазначеними у Законі №2260
З 27 травня запускається повноцінна робота ЄРПН та СЕА ПДВ

25 травня 2022 року Президент В. Зеленський підписав Закон №2260–IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» (законопроєкт №7360).

26 травня його опубліковано в «Голосі України» №111 (7861). Тож з 27 травня він діє.

Законом передбачено багато змін для платників ПДВ щодо реєстрації ПН та РК за місяці війни та з дати набрання чинності й далі.

Зокрема, як наголосив  ввечері 26 травня Д. Гетманцев у своєму Телеграм-каналі, 27 травня  відкривається реєстрація податкових накладних. Система працюватиме у довоєнному режимі зі застереженнями, зазначеними у законі.

Підкреслимо, що від ДПС так й немає офіційного повідомлення. Про його появу розповімо окремо. 

У своєму пості Гетманцев звернувся до конвертаторів, окремих податківців та інших професійних ухилістів: «Не розраховуйте на те, що в умовах війни схемний податковий кредит пройде непоміченим». Податкова на будь-які спроби реагуватиме жорстко, за законами воєнного часу з усіма випливаючими.

Також він закликав бізнес негайно інформувати  про будь-які перекоси на місцях з боку податкової, якщо такі будуть.

Гетманцев пообіцяв  реагувати жорстко і по-воєнному.

Наостанок він підкреслив, що у ДПС абсолютно однозначне чітке завдання – забезпечити реєстрацію податкових накладних у повній відповідності до закону та вимог білого бізнесу.

 

UPD_27/05/2022

Тож до 15.07.2022 р. необхідно зареєструвати всі ПН, РК, які із-за воєнного стану не було можливості реєструвати. Це стосується ПН та РК, які слід було зареєструвати з 24 лютого до 26 травня. У програмі M.E.Doc нові форми доступні, починаючи з оновлення 11.02.076. Про це ми писали тут.

Інформацію про оновлення Арт-звіту дивіться тут.

***

Читайте також:

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими! 

А найбільша спільнота бухгалтерів в Україні – у нашій групі на Facebook

Автор:
Русанова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна , Воєнний стан

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 52

Новини по темі

Консультації по темі