• Посилання скопійовано

З 14 жовтня діють зміни до порядку блокування ПН та РК: що змінилося?

Завдяки змінам зупинення реєстрації ПН та РК буде відбуватися не тільки щодо складених ПН та РК, а й поданих на реєстрацію. Також розширено коло «мінусових» РК, які підлягають моніторингу на відповідність критеріям ризиковості

З 14 жовтня діють зміни до порядку блокування ПН та РК: що змінилося?

Як ми вже писали вчора, КМУ все ж таки змінив Порядок блокування ПН та РК. Сьогодні, 13 жовтня, зʼявився текст постанови від 12.10.2022 р. №1154. Вона набрала чинності 14 жовтня у зв’язку з опублікуванням в «Урядовому кур’єрі» №221/2022.

А тепер розглянемо зміни.  

За змінами, внесеними до Порядку №1165 Постановою №1154, не будуть підлягати моніторингу на відповідність критеріїв ризиковості тільки РК, складені до ПН на отримувача – платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості хоча б одного з товарів/послуг їх постачальнику.

Тож більшість РК на зменшення буде підпадати під моніторинг.

Також внесено зміни до п. 6 Порядку №1165. Завдяки змінам зупинення реєстрації ПН та РК буде відбуватися не тільки щодо складених ПН та РК, а й поданих на реєстрацію. На практиці це буде означати, що при реєстрації РК на зменшення покупцем-платником ПДВ ці РК можуть бути заблоковані.

 

Деталізовані умови неврахування таблиці даних

За новою редакцією п. 19 Порядку №1165 комісії ДПС зможуть приймати рішення про неврахування таблиці даних платника податку, що врахована в автоматичному режимі, у разі коли:

  • щодо платника податку прийнято рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку (додаток 4), визначених у пунктах 1-5 додатка 1; 
  • до контролюючого органу надійшла податкова інформація щодо невідповідності інформації, зазначеної в таблиці даних платника податку, видам економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності, кодам товарів згідно з УКТЗЕД та/або кодам послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України, яка свідчить про надання платником податку недостовірної інформації в таблиці даних платника податку.

 

Зміни до критеріїв ризиковості

За першим критерієм ДПС перевіряє віртуальні залишки ризикових товарів і у разі перевищення реалізуємих товарів над залишками у 1,5 рази має право блокувати реєстрацію ПН. Перелік цих ризикових товарів дуже великий. 

Але з урахуванням змін ДПС буде перевіряти не тільки залишки ризикових, а й всіх товарів

Буде виключено норму щодо переважання в такому залишку (понад 50%) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному вебсайті ДПС.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»