• Посилання скопійовано

ДПС визнала ризиковим контрагента – готуйтеся до позапланової перевірки

Податківці наголосили, що вони відпрацьовують платників, що мали взаємовідносини з контрагентами – платниками ПДВ, які відповідають критеріям ризиковості

ДПС визнала ризиковим контрагента – готуйтеся до позапланової перевірки

Податківці повідомляють, що за січень - травень 2023 року фахівцями Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків з підстав, визначених підпунктами 78.1.5 та 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України, проведено 29 документальних позапланових перевірок платників податків, задіяних у схемах ухилення від оподаткування ПДВ.

Контрольно-перевірочними заходами відпрацьовано 731,4 млн грн схемного податкового кредиту по 18 суб’єктам господарювання - вигодонабувачам, задіяним у схемах ухилення від оподаткування ПДВ, які мали взаємовідносини з 66 контрагентами - платниками податку на додану вартість, що відповідають критеріям ризиковості.

За результатами проведених перевірок донараховано податку на додану вартість у сумі 296,8 млн грн, податку на прибуток у сумі 266,8 млн грн, застосовано штрафні (фінансові) санкції на суму понад 140 млн грн,  упереджено суму бюджетного відшкодування ПДВ, заявлену платниками податків на розрахунковий рахунок, у розмірі 88,0 млн грн, зменшено залишок від’ємного значення ПДВ, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду, у розмірі 42,9 млн грн та зменшено суму від’ємного  значення   об’єкта  оподаткування  податку на прибуток  майже  на 2 млн гривень.

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»