• Посилання скопійовано

Як платник ПДВ має подати копії первинки з повідомленням при блокуванні ПН?

Платник ПДВ повинен подати копії підтвердних документів до повідомлення про надання пояснень шляхом завантаження їх копій у форматі PDF, PNG або JPG

Як платник ПДВ має подати копії первинки з повідомленням при блокуванні ПН?

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що письмові пояснення та копії документів платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв’язку з урахуванням вимог Законів України від 22.05.2003 №851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» (далі – Закон №851), від 05.10.2017 №2155-VІІІ «Про електронні довірчі послуги» (далі – Закон №2155) та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 06.06.2017 №557, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 03.08.2017 за №959/30827 (зі змінами). ДПС розміщує та постійно оновлює на своєму офіційному вебпорталі відомості щодо засобів електронного зв’язку, за допомогою яких можуть подаватися письмові пояснення та копії документів.

До повідомлення можна додати документи довільного формату (J/F13126), до яких можна завантажити копії необхідних підтвердних документів у форматі PDF, PNG або JPG.

Згідно зі ст. 7 Закону №851 оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов’язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону №2155.

Оригінал електронного документа повинен давати змогу довести його цілісність та справжність у порядку, визначеному законодавством; у визначених законодавством випадках може бути пред’явлений у візуальній формі відображення, в тому числі у паперовій копії. Електронна копія електронного документа засвідчується у порядку, встановленому законом.

Копією документа на папері для електронного документа є візуальне подання електронного документа на папері, яке засвідчене в порядку, встановленому законодавством.

Отже, платник податку повинен подати копії підтвердних документів до повідомлення про надання пояснень шляхом завантаження їх копій у форматі PDF, PNG або JPG.

Джерело: ДПС у Чернівецькій області

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»