• Посилання скопійовано

Гетманцев навів новації та зміни в розблокуванні ПН

З 30 вересня, якщо в квитанції до ПН/РК зазначено код товару за УКТ ЗЕД/умовним кодом товару/ДКПП, операція за яким стала підставою для блокування ПН/РК, платник ПДВ має право подати письмові пояснення та копії документів виключно до такої операції

Гетманцев навів новації та зміни в розблокуванні ПН

Ми окремо писали, що Мінфін вніс зміни до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН та РК в ЄРПН. Передбачено, що рішення комісії регіонального рівня про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН надсилатимуть в е-формі. Зміни діють з 30 вересня.

Про це повідомив і Гетманцев у своєму Телеграм-каналі. У його пості йдеться і про основні зміни, які почали працювати з 30 числа. А саме:

уточнено, що серед документів для реєстрації ПН/РК платник повинен надати договори, у тому числі (а не зокрема) ЗЕД-договори. Це уточнення має запобігти ситуаціям, коли від підприємства, яке не веде ЗЕД, вимагали надати ЗЕД-договори.

Перелік документів, які може надати платник для розгляду питання про реєстрацію ПН/РК, доповнено пунктом «інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у ПН/РК, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі».

Визначено, що в разі коли в квитанції до ПН/РК зазначено код товару/послуги згідно з УКТ ЗЕД/умовним кодом товару/ДКПП, операція за яким стала підставою для зупинення реєстрації ПН/РК, платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів виключно до такої операції.

Також тепер подання письмових пояснень та копій документів до РК, у яких передбачено зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, має право ініціювати отримувач (покупець).

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»