• Посилання скопійовано

Увага! З 9 грудня діятимуть зміни до Порядку блокування ПН та РК

Оновлено критерії ризиковості платника ПДВ у системі моніторингу ризиків з урахуванням обсягу та питомої ваги його ризикових операцій з метою запобігання набуттю доброчесним платником ПДВ статусу ризикового. Ці зміни діють з 9 грудня

Увага! З 9 грудня діятимуть зміни до Порядку блокування ПН та РК

7 листопада на черговому засіданні КМУ було затверджено Постанову №1154 щодо внесення змін до Порядку блокування ПН та РК і Порядку розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації ПН та РК, про неврахування таблиці даних платника ПДВ, про відповідність платника ПДВ критеріям ризиковості платника податку. З її текстом можна ознайомитися тут.

Постанова набирає чинності через 30 днів з дня її опублікування. Її було опубліковано в "Урядовому курʼєрі" 9 листопада. 

Відповідно новації у блокуванні ПН та РК запрацюють з 9 грудня.

Ці зміни внесено для забезпечення реалізації Закону №3219.

Докладно про зміни ми поговоримо в окремій аналітиці.

А зараз наведемо ті аспекти, які опублікував Тарас Мельничук за підсумками проведеного засідання.

А саме:

 1. Оновлено критерії ризиковості платника ПДВ у системі моніторингу критеріїв оцінки ступеня ризиків з урахуванням обсягу та питомої ваги його ризикових операцій з метою запобігання набуттю доброчесним платником ПДВ статусу ризикового.
 2. Удосконалено автоматизований моніторинг відповідності ПН та РК критеріям оцінки ступеня ризиків у частині доопрацювання положень щодо ознаки безумовної реєстрації та показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.

 

Подробиці від Гетманцева

Гетманцев у своєму Телеграм-каналі наголосив, що вдосконалено показники позитивної податкової історії платника податку (ППІ). Тобто спрощення механізму реєстрації ПН/РК для сумлінних платників податків. Зокрема, платник відповідатиме ППІ, якщо:

1. У платника протягом останніх 6 послідовних місяців 75% ПК від усього обсягу придбання сформовано не більше ніж по чотирьох УКТЗЕД та 75% ПЗ від усього обсягу постачання – по одному УКТЗЕД.

При цьому «загальне навантаження» має бути більше 5%.

2. Середньомісячна сума ПДФО за останні 12 місяців більша від суми ПДФО, розрахованої з подвійної мінімальної заробітної плати, та середньомісячна чисельність у такому періоді не менше 5 осіб.

3. Сплачено 1 млн грн по ПДВ.

4. За півроку до подання ПН/РК для реєстрації виконуються умови:

 • по усіх зупинених ПН/РК подані Пояснення;
 • по усіх Поясненнях, по яких настав граничний строк розгляду, прийняті позитивні рішення;
 • у поточних ПН/РК зазначені УКТЗЕД, щодо яких були прийняті позитивні рішення;
 • відсутній «стрибок» у порівнянні з попереднім роком по УКТЗЕД, по якому були прийняті позитивні рішення (у поточному періоді реєстрація ПН/РК на суму ПДВ, що не перевищує у 1,4 рази найбільшу місячну суму ПДВ за останній рік);
 • щомісячний обсяг операцій за останні 6 звітних періодів перевищує 500 тис. гривень.

5. Якщо за 36 місяців до подання ПН/РК для реєстрації виконуються умови:

 • відсутня заборгованість зі сплати податків і зборів;
 • своєчасно подана звітність;
 •  своєчасно зареєстровані ПН/РК;
 • середньомісячний обсяг операцій за останні 6 звітних періодів перевищує 500 тис. грн;
 • у поточному місяці «навантаження» більше 5% та відсутній «стрибок» по ПДВ відносно попереднього року (не більше ніж у 1,4 рази).

Також про ці новації розповів і Мінфін за посиланням.

***

Читайте також: Що зміниться з 9 грудня 2023 року у Порядку блокування ПН та РК: аналіз редакції

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»