ДФСУ у підкатегорії 102.25 ресурсу "ЗІР" зазначила, що у разі виправлення задекларованих сум авансових внесків при виплаті дивідендів, що мали бути сплачені за результатами звітних (податкових) періодів у звітній (звітній новій) декларації з податку на прибуток, платник податку:
- відображає правильні показники у рядках 20 АВ, 21, 22 додатка ВП до декларації
- та порівнюючи рядок 22 з відповідним рядком декларації, яка уточнюється, визначає суму збільшення податкового зобов’язання з авансового внеску при виплаті дивідендів, пені та штрафу у частині «Виправлення помилок»» (рядки 27 - 29) Декларації.
У разі виправлення помилок в уточнюючій декларації додаток ВП до декларації не заповнюється, а правильні значення сум авансових внесків при виплаті дивідендів, що мали бути сплачені за результатами звітних (податкових) періодів, зазначаються в такій уточнюючій декларації (рядки 20 АВ, 21, 22) та додатку АВ (рядок 06) до неї. На підставі порівняння податкового зобов’язання у рядку 22 декларації та декларації, яка уточнюється, визначаються суми збільшення податкового зобов’язання з авансового внеску при виплаті дивідендів, пені та штрафу, які відображаються у частині «Виправлення помилок» (рядки 27, 29, 30) декларації.
Якщо платником податків самостійно виявлено заниження задекларованих сум авансових внесків при виплаті дивідендів за результатами діяльності у 2015 році, що виникли внаслідок порушення правильності заповнення декларації, то штрафні санкції, передбачені ст. 50 ПКУ не нараховуються. Разом з цим на суму збільшення податкового зобов’язання з авансового внеску при виплаті дивідендів нараховується пеня з урахуванням пп. 129.1.3 ПКУ.