• Посилання скопійовано

За I квартал бізнесу повернуть приблизно 2 млрд грн переплат податку на прибуток

За даними ДФСУ, станом на 20 березня 2018 року є ще переплат податку на прибуток на суму 15,1 млрд грн

За I квартал бізнесу повернуть приблизно 2 млрд грн переплат податку на прибуток

За I квартал 2018 року планується зменшити борги перед бізнесом з переплати податку на прибуток на суму близько 2 млрд грн. Про це повідомив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан на засіданні Громадської ради при ДФС.

Він зазначив, що сума переплати з податку на прибуток (йдеться про суми, які були сплачені платниками податків наперед) становила, станом на:

  • 1 січня 2015 року — 25,2 млрд грн;
  • 1 січня 2016 року обсяг   23,8 млрд грн,
  • 1 січня 2017 – 18,3 млрд грн,
  • початок 2018 року ­ —  16 млрд грн.

Станом на 20 березня поточного року сума знизилася ще на понад мільярд – до 15,1 млрд грн.

«Ще у 2017 році ми відійшли від практики сплати податків наперед. Я ставив собі за мету – максимально зменшити відповідну суму переплат. У результаті сьогодні ми значно зменшили заборгованість держави перед підприємствами», - зазначив Мирослав Продан.

За словами очільника ДФС, минулого року він виступив з ініціативою від ДФС, щоб у бюджеті на 2018 рік були передбачені кошти, за якими можливо було б раз і назавжди вирішити цю проблему. Фактично за одну операцію повернути кошти, які були сплачені у вигляді авансових платежів.

«На жаль, це не відбулось. Тому ми з багатьма платниками податків, що мають навіть відповідні рішення суду із повернення податку на прибуток, затверджуємо певні графіки, щоб поступово повертати ці переплати», – повідомив Мирослав Продан.

За його словами, достатньо швидко повертати борги ДФС дає можливість відновлення економіки та зростання нарахувань по податку на прибуток. Вже можна казати про те, що у 1-ому кварталі 2018 року за результатами минулого року нарахування склали 32,8 млрд грн. Для порівняння – у 1-му кварталі 2017 р. ця сума становила 20 млрд грн, у 1-му кв. 2016 р. – 12 млрд грн.

«На позитивні процеси впливає і стабілізація гривні, і ті умови, які сьогодні створює уряд у вигляді відповідної відстрочки платежів при завезенні відповідного обладнання», – додав Мирослав Продан.

Джерело: ДФСУ

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Податок на прибуток»