Це – четвертий з початку року (сімдесят дев’ятий загалом та тридцять перший під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена сільському господарству, фермерству і земельним відносинам. З моменту написання попередньої розсилки минуло шість тижнів, тож нам є про що розповісти. А саме:
- повідомимо про новий критерій важливості підприємств у сільському господарстві;
- розповімо, що Уряд підготував зміни до законодавства щодо використання сільгоспземель;
- визначимо алгоритм переходу фізособи-«єдинника» на четверту групу;
- розкажемо, що в оновленому «Єдиному вікні» додано статформу №4-сг;
- зауважимо, що розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва зміниться.
Гарного вам читання!
Додано новий критерій важливості підприємств у сільському господарстві
Додано новий критерій для визначення підприємств такими, що мають важливе значення для національної економіки в галузі
сільського господарства в особливий період: підприємство, яке є власником не менше 90%
статутного капіталу 2-х і більше підприємств, які визначені критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, що підтверджується копією наказу Мінагрополітики.
Уряд підготував зміни до законодавства щодо використання сільгоспземель
21 квітня у ВРУ зареєстровано
урядовий проєкт Закону №13203 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення".
Як
розповів Т. Мельничук, законопроєкт спрямований на ефективність використання земель сільськогосподарського призначення державної власності, підвищення продовольчої безпеки країни та уникнення корупційної складової при розробленій документації із землеустрою, прийняття рішень відповідним землекористувачем, а також уникнення ризиків недобросовісних дій учасників торгівлі з набуття права оренди, суборенди земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності.
Алгоритм переходу фізособи-«єдинника» на четверту групу
- здійснюють виключно вирощування, відгодовування сільськогосподарської продукції, збирання, вилов, переробку такої власновирощеної або відгодованої продукції та її продаж;
- провадять господарську діяльність (крім постачання) за місцем податкової адреси;
- не використовують працю найманих осіб;
- членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени її сім'ї у визначенні ч. 2 ст. 3 Сімейного кодексу України;
- площа сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду у власності та/або користуванні членів фермерського господарства становить не менше 0,5 гектара, але не більше 20 гектарів сукупно.
В оновленому «Єдиному вікні» додано форму №4-сг
ДПСУ
оприлюднила оновлення до спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» до версії 1.33.6.0 станом на 29.04.2025.
Зокрема, відповідно до форм, які опубліковано на сайті Держстату, додано:
- S1615211 - №51-пас (2 рази на рік). Обстеження фізичної особи-підприємця, що здійснює пасажирські автоперевезення на маршруті;
- S2700416 - №4-сг (річна). Звіт про посівні площі сільськогосподарських культур.
Розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва зміниться
А саме: у новій редакції будуть викладені графи «Джерела інформації» рядків 1.1 та 1.2: кредитові обороти за субрахунком 701 «Дохід від реалізації готової продукції», аналітичні рахунки продукції рослинництва (без податку на додану вартість) та кредитові обороти за субрахунком 712 «Дохід від реалізації інших оборотних активів», аналітичні рахунки реалізації довгострокових біологічних активів рослинництва (без податку на додану вартість), що обліковуються за первісною вартістю та/або справедливою вартістю.
Наразі це все.
Більше новин на тему сільського господарства ви завжди знайдете тут, а консультацій – тут.
До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»