Головна Усі новини Тематичні розсилки Акцизи

«Акцизи» №7(34) | 10.07.2020 р.

Тридцять четвертий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку

Це – вже тридцять четвертий (і сьомий у 2020 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку. Від минулої розсилки минув майже місяць і нам є про що розповісти.

 

Сьогодні ми:

 • зауважимо, чи потрібна виробникам спирту оптова ліцензія;
 • наголосимо, що про сплату за ліцензію слід повідомляти ДПС (інакше її анулюють);
 • проінформуємо, що незабаром з’явиться нова акцизна накладна та інші форми для платників акцизу;
 • розповімо, що з 1 липня запрацювало автоматичне зіставлення обігу та залишків пального й спирту;
 • зупинимося на особливостях віднесення пального до підакцизних товарів за Законом №466.

Гарного вам читання!

 

***

Чи потрібна виробникам спирту оптова ліцензія?
Імпорт та оптова торгівля на території України спиртом етиловим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим здійснюються за наявності ліцензії на право оптової торгівлі таким спиртом.

Суб’єкти господарювання – виробники спирту етилового здійснюють його реалізацію вітчизняним споживачам за наявності ліцензії на право оптової торгівлі спиртом етиловим (ч. 13 ст. 14 Закону №481).

Отже, оптова торгівля на території України спиртом етиловим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим здійснюються за наявності ліцензії на право оптової торгівлі таким спиртом. Про це ми писали тут.

 

Повідомляйте ДПС про сплату за ліцензію – інакше її анулюють
12 червня ДПСУ  наголосила про необхідність завчасно подбати про внесення чергового платежу за ліцензії на право виробництва, оптової, роздрібної торгівлі пальним та зберігання пального, а також надати до органу ліцензування визначені Законом №481 документи.

У разі відсутності звернення суб’єкта господарювання до органу ліцензування щодо внесення чергового платежу за ліцензію на дату спливу терміну попередньої сплати, таку ліцензію буде призупинено відповідно до вимог Закону.

 

Нова акцизна накладна та інші форми для платників акцизу – у проекті від Мінфіну
12 червня 2020 року Мінфін оприлюднив проект свого наказу (завантажити), яким пропонує затвердити нові форми:

 • заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів (завантажити);

 • акцизної накладної форми «П» (завантажити);

 • акцизної накладної форми «С» (завантажити);

 • розрахунку коригування акцизної накладної форми «П» (завантажити);

 • розрахунку коригування акцизної накладної форми «С» (завантажити);

 • заявки на поповнення (коригування) залишку пального (завантажити);

 • заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового (завантажити).

Також цим проектом передбачено новий Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового (завантажити).

 

З 1 липня запрацювало автоматичне зіставлення обігу та залишків пального й спирту
За повідомленням тернопільських податківців, з 1 липня для перевірки повноти декларування та сплати акцизного податку платниками податку з обсягів ввезеного на митну територію України, виробленого та реалізованого на митній території України пального або спирту етилового здійснюється автоматичне зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального, показників обсягів обігу спирту етилового.

При зіставленні здійснюється порівняння показників із СЕАРП та СЕ та показників Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового щодо обсягів обігу спирту етилового у розрізі кодів згідно з УКТ ЗЕД, акцизних складів та розпорядників акцизних складів.

У період з 1 липня 2020 року по 1 жовтня 2020 року зіставлення здійснюється у тестовому режимі.

 

Особливості віднесення пального до підакцизних товарів за Законом №466
З 23 травня палива рідкі, на основі газойлів (дизпаливо), менш як 85 об. % яких, включаючи витрати, переганяється при температурі 350° C (за методом ISO 3405, еквівалентним методу ASTM D 86), крім палива пічного побутового та розчинники або розріджувачі на основі метанолу; інші готові суміші на основі метанолу стали підакцизними товарами.

У своєму роз’ясненні ДПС, зокрема, зауважила, що акцизним податком за ставкою 245,50 євро за 1000 літрів оподатковуються тільки складні органічні розчинники, розріджувачі або інші готові суміші на основі метанолу, в яких метанол за кількісним показником, вираженим у масових відсотках у суміші, переважає кожен з інших компонентів.

 

***

Наразі це все.
Більше новин на тему акцизного податку ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Акцизи
Теги:
Акциз , Алкоголь , Тютюнові вироби , Пальне , Акцизна накладна , Акцизний склад

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі