Головна Усі новини Тематичні розсилки Акцизи

«Акцизи» №10(37) | 15.10.2020 р.

Тридцять сьомий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку

Це – вже тридцять сьомий (і десятий у 2020 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку. Від минулої розсилки минуло більше місяця і нам є про що розповісти. Сьогодні ми:

 

  • зауважимо, що мінімальну роздрібну ціну на ігристі вина пропонують підвищити на 22,5%;
  • розповімо, що депутати ВРУ підготували зміни в оподаткуванні акцизом операцій з пальним;
  • зазначимо, що робити, якщо витяг про зіставлення обсягів пального містить недостовірні дані;
  • дізнаємося, як працює електронний сервіс «Пошук акцизної марки»;
  • проінформуємо, що Мінфін підготував проєкт про нову акцизну накладну та інші форми для платників акцизу.

Гарного вам читання!

 

***

Мінімальну роздрібну ціну на ігристі вина пропонують підвищити на 22,5%
12 жовтня 2020 року Мінекономіки оприлюднило проєкт постанови КМУ «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р. №957» (завантажити).

Нагадаємо, що постановою №957 затверджено мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв.

Зокрема, проєктом постанови КМУ пропонується мінімальну роздрібну ціну на вина ігристі у скляній тарі місткістю 0,7 л та 0,75 л встановити у розмірі 109 грн та розповсюдити її на виноробну продукцію товарної підкатегорії УКТЗЕД 2206 00 39 00.

 

Акциз на пальне: два законопроєкти зі змінами внесено у ВРУ 
30 вересня 2020 року у ВРУ зареєстровано законопроєкт №4098-3 щодо перегляду ставок акцизного податку на пальне. Ним розкритиковано законопроєкт №4098, про який ми писали тут. Отже, у депутатів з'явився вибір, як змінити акцизні ставки.

Альтернативним законопроєктом передбачається розвиток системи акцизного оподаткування пального, ґрунтуючись на європейському законодавстві, основою якого у сфері енергетичних продуктів є Директива Ради 2003/96/ЄС від 27 жовтня 2003 року «Про реструктуризацію системи Співтовариства щодо оподаткування енергопродуктів та електроенергії» та Директива 2014/94/ЄС від 22 жовтня 2014 року «Про розгортання інфраструктури для альтернативних видів пального».

Докладно про те, що саме передбачається змінити в оподаткуванні акцизом операцій з пальним, ми писали ось тут.

 

Як працює електронний сервіс «Пошук акцизної марки»
Черкаські податківці наголосили, що з метою запровадження та вдосконалення нових електронних сервісів ДПС за підтримки Міністерства фінансів України запустила проєкт електронного сервісу «Пошук акцизної марки».

Так, за допомогою цього електронного сервісу можна перевіряти легальність походження алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також здійснювати громадський контроль за обігом підакцизних товарів.

Зокрема, послуга дає можливість самостійно визначити суб’єкта господарювання, який отримав акцизну марку.

За результатами пошуку користувачі електронного сервісу «Пошук акцизної марки» можуть повідомити відповідний територіальний підрозділ ДПС щодо відсутності інформації про марку акцизного податку.

 

Нова акцизна накладна та інші форми для платників акцизу: доопрацьовано проєкт Мінфіну 
Мінфін повторно оприлюднив для обговорення проєкт свого наказу. Станом на 14.09.2020 р. доопрацьовані:

Нагадаємо, що проєкт наказу розроблено з метою приведення нормативно правових актів до змін, що передбачені Законом №391-ІХ. Вперше його було оприлюднено у червні 2020 року, про що ми розповідали тут.

За проєктом цей наказ набере чинності протягом 30 днів з дня його офіційного опублікування.

 

Витяг про зіставлення обсягів пального містить недостовірні дані: що робити? 
Податківці у підкатегорії 114.11.04 «ЗІР» зауважили, що результати автоматичного зіставлення платник акцизного податку може отримати, подавши запит на отримання в електронному вигляді повідомлення про результати зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального, показників обсягів та залишків обігу спирту етилового в електронному вигляді (форма J/F 1305801) з можливістю вибрати період зіставлення та уніфікований номер акцизного складу.

Якщо платник податків вважає, що витяг про результати зіставлення містить недостовірну інформацію, то з метою уникнення невідповідності, він може звернутись до ДПС України чи ГУ ДПС за місцем реєстрації з наданням підтверджуючої інформації щодо операцій з обігу та залишків пального/спирту етилового для підтвердження власних показників. Про це ми писали  тут.

***

 

Наразі це все.
Більше новин на тему акцизного податку ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Акцизи
Теги:
Акциз , Алкоголь , Тютюнові вироби , Пальне , Акцизна накладна , Акцизний склад

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі