• Посилання скопійовано

«Акцизи» № 09 (79) | 18.12.2024 р.

Сімдесят дев'ятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку

«Акцизи» № 09 (79) | 18.12.2024 р.
Це – вже сімдесят дев’ятий  (дев’ятий у 2024 році та двадцять дев’ятий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку. Від минулої розсилки минуло більш ніж місяць і нам є про що розповісти. А саме:
  • розповімо про зміну форми декларації з акцизного податку;
  • підкреслимо, що для виробників тютюнових виробів готують зміни;
  • визначимося, як збільшилися з 1 грудня розміри МРЦ на алкоголь через Закон №4015;
  • наведемо інформацію про прийняття ВРУ поступового збільшення ставок акцизу на тютюнові вироби;
  • зазначимо, що з 1 січня 2025 року діятиме новий порядок отримання ліцензій.
 
Гарного вам читання!

Увага! Змінилася форма декларації з акцизного податку

Мінфін наказом від 07.11.2024 №567 затвердив зміни до:
Зокрема:
1) доповнено декларацію рядками за кодами операцій в частині відображення понаднормативних втрат спирту, алкоголю, тютюну, зазначення  використання пільгових обсягів скрапленого газу, легких та важких дистилятів;
2) викладено у новій редакції додатки 1, 2, 3 до декларації.

ВРУ підтримала перегляд ставок акцизного податку на тютюнові вироби

4 грудня ВРУ проголосувала  у другому читанні та в цілому законопроєкт №11090 про внесення змін до ПКУ щодо перегляду ставок акцизного податку на тютюнові вироби.
Законопроєкт передбачає:
  • поступове до 2028 року підвищення специфічних ставок акцизного податку з сигарет до досягнення мінімального рівня, встановленого Директивою Ради 2011/64/ЄС від 21.06.2011 щодо структури та ставок акцизного збору на тютюнові вироби (кодифікація), з одночасним еквівалентним підвищенням таких ставок на тютюн, промислові замінники тютюну та зменшенням їх розміру для тютюновмісних виробів для електричного нагрівання;
     
  • визначення грошової одиниці виміру ставки акцизного податку на тютюнові вироби у євро задля уникнення впливу інфляції на підвищення ставок акцизного податку;
     
  • уточнення окремих положень адміністрування акцизного податку з тютюнових виробів задля повноцінного застосування норм права.
Про це та про те, якими будуть ставки акцизу на тютюн, дивіться тут.

З 1 січня 2025 року – нові правила отримання ліцензій на підакцизні товари

З 1 січня 2025 року ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності надаватимуться за таких умов:
  • реєстрації або взяття на облік суб’єкта господарювання у податкових органах;
  • повідомлення таким суб’єктом господарювання про об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, через які здійснюватиметься відповідний вид ліцензійної діяльності, відповідно до вимог п. 63.3 ПКУ;
  • проходження електронної ідентифікації онлайн в електронному кабінеті з дотриманням вимог Закону  «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» і здійснення листування з контролюючим органом через електронний кабінет відповідно до прийнятої контролюючим органом заяви про бажання отримувати документи через електронний кабінет.
Також з 1 січня 2025 року ліцензії на право торгівлі пальним, алкоголем, тютюном, рідинами для е-сигарет будуть надаватися безстроково, а плата за них справлятиметься щоквартально (для роздрібних) або щорічно (для оптових) рівними частинами. ДПС в окремому розʼясненні навела й розміри плат на 2025 рік.

Як збільшилися розміри МРЦ на алкоголь через Закон №4015: розʼяснення від ДПС

ДПС повідомила, що Законом №4015 внесено зміни до Закону №3817, яким встановлено державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального.
Згідно з цими змінами з 1 грудня для вин виноградних та іншої виноробної продукції застосовується розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв, затверджений постановою КМУ від 30.10.2008 №957, збільшений на 50 відсотків.
ДПС вже оприлюднила на своєму вебпорталі інформацію про такий збільшений розмір.

Для виробників тютюнових виробів готують зміни: новий законопроєкт

26 листопада у ВРУ зареєстровано проєкт Закону №12251 "Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" щодо стимулювання вирощування українського тютюну та використання вітчизняної сировини під час виробництва тютюнових виробів.
Проєктом Закону передбачається:
1) уточнення термінології шляхом доповнення визначення поняттям «відділення середньої жилки тютюнового листа; сушіння тютюнового листя; тютюн»;
2) доповнення положень, що регулюють отримання ліцензій на право виробництва тютюнових виробів, шляхом поступового збільшення кількісного вмісту ферментованої тютюнової сировини, вирощеної на митній території України, при виробництві тютюнових виробів:
  • з 1 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року включно — не менше 3 відсотків;
  • з 1 січня 2026 року по 31 грудня 2026 року включно — не менше 5 відсотків;
  • з 1 січня 2027 року — не менше 7 відсотків.
У разі недотримання встановлених показників використання ферментованої тютюнової сировини виробник тютюнових виробів та тютюнових сумішей буде автоматично позбавлений ліцензії на право виробництва тютюнових виробів;
3) встановлення заборони для суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на право виробництва тютюнових виробів, отримувати ліцензію на право вирощування або ферментацію тютюнової сировини.

Наразі це все.
Більше новин на тему акцизного податку ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/Акцизи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Акцизи»

  • «Акцизи» № 09 (79) | 18.12.2024 р.
    Сімдесят дев'ятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку
    18.12.20242
  • «Акцизи» № 08 (78) | 05.11.2024 р.
    Сімдесят восьмий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку
    05.11.202411
  • «Акцизи» № 07 (77) | 24.09.2024 р.
    Сімдесят сьомий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку
    24.09.202418
  • «Акцизи» № 06 (76) | 14.08.2024 р.
    Сімдесят шостий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку
    14.08.202430
  • «Акцизи» № 05 (75) | 04.07.2024 р.
    Сімдесят п'ятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку
    04.07.202421