Нацбанк змінив порядок розрахунку офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів. Про це офіційно повідомила прес-служба НБУ.
Офіційний курс гривні до долара США розраховуватиметься як середньозважений курс продавців і покупців, що склався поточного робочого дня за даними Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку.
Про це йдеться в постанові Правління НБУ від 31.03.2014 р. №180 “Про внесення змін до Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів”, що зареєстрована в Міністерстві юстиції 01.04.2014 р. за №375/25152.
Як відомо, раніше курс гривні до вільно конвертованих валют та валют країн, які є головними зовнішньоекономічними партнерами України, а також курс банківських металів починали діяти наступного дня після дня їх затвердження. Відповідно ж до постанови №180 вони починають діяти з часу їх встановлення в день їх затвердження.
При цьому офіційний курс гривні до долара США встановлюватиметься на рівні середньозваженого ринкового курсу, що формується поточного робочого дня за операціями з купівлі та продажу долара США, без передбачених раніше можливих відхилень ±2 %.
Курс гривні до інших іноземних валют та курс банківських металів встановлюватимуться на підставі їх котирувань на міжнародних ринках та офіційного курсу гривні до долара США, встановленого поточного дня.
Починаючи з 7 лютого 2014 року Національний банк України вже встановлював офіційний курс гривні до долара США на рівні її середньозважених ринкових котирувань, тобто за результатами торгів на міжбанківському валютному ринку України.
Тепер такий порядок закріплюється на нормативному рівні. За словами директора Генерального департаменту грошово-кредитної політики Олени Щербакової, зміна порядку розрахунку офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів дасть змогу перейти до режиму гнучкого валютного курсу та виконати міжнародні зобов’язання України, а також сприятиме збереженню міжнародних резервів держави й підвищенню прозорості та ефективності девізної валютної політики Національного банку України.
“Це цілком відповідає сучасним міжнародним тенденціям та практиці роботи провідних центральних банків світу”, – зазначила Олена Щербакова. За її словами, Національний банк планує встановлювати та оприлюднювати офіційний курс гривні кожного робочого дня після 12:00.
Крім того, у вищезазначеній постанові уточнюються зміни, що відбулися у назвах та кодах деяких іноземних валют, офіційний курс гривні до яких встановлює Національний банк України.