ДФС в інформаційно-довідковому ресурсі "ЗІР" (категорія 119.11) зазначила, що у разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування, зокрема його місцезнаходження, платник податків має надати до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за формою №20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування. У повідомленні зазначаються нове та попереднє значення реквізиту, який змінився.
Оскільки відомості про об’єкти оподаткування не включаються до Єдиного державного реєстру, а інше достовірне джерело інформації про об’єкти оподаткування відсутнє, то платник податків, у разі зміни відомостей про місцезнаходження об’єкта оподаткування, у тому числі внаслідок перейменування міста, вулиці інших топонімів, повинен надати до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за ф. №20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни.
Таке повідомлення подається протягом 10 робочих днів з дня виникнення змін у даних.
Новини на тему:
- Зміна назв вулиць: наслідки для суб’єктів господарювання;
- ДФСУ про переоформлення ліцензії у разі зміни назви, місцезнаходження чи адреси госпсуб'єкта;
- Перейменування вулиць: дії громадян
Від редакції:
Алгоритм дій з об'єктом оподаткування у разі перейменування назви міста, вулиці
Внести зміни до правовстановлюючих документів можна з власної ініціативи, конкретних термінів щодо внесення таких змін чинним законодавством не встановлено. В такому випадку власник майна (в тому числі земельної ділянки), щодо якого відбулись зміни у назві вулиці (проспекту, провулку тощо), відповідно до законодавства має право самостійно (або уповноважити на це іншу особу за довіреністю) звернутись до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно з заявою про внесення змін до Держреєстру речових прав на нерухоме майно у зв'язку зі зміною назви чи перейменування вулиці.
А тільки після цього подавати ф. 20-ОПП, оскільки встановлено, що ф. 20-ОПП зі змінами у такому разі потрібно подати протягом 10 після внесення змін до даних.
Також у разі перейменування назви міста, вулиці тощо платники податків:
• відомості про яких включаються до ЄДР, повідомляють про зміну зазначених даних до ЄДР та не подають заяви за ф. №1-ОПП та ф. №5-ОПП до контролюючих органів за місцезнаходженням/місцем проживання;
• відомості про яких не включаються до ЄДР, повинні подати заяву за ф. №1-ОПП або за ф. №5-ОПП з інформацією про такі зміни до контролюючого органу за місцезнаходженням/місцем проживання.
Відповідальність за неподання вищезазначених форм
А якщо внести зміни у Держреєстр нерухомого майна, але не змінити даних щодо своєї реєстрації? Що за це буде платнику податків
У роз'ясненні підкатегорії 119.11 ЗІР податківці відповіли на це запитання.
Згідно з п. 117.1 ПКУ неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних тягнуть за собою накладення штрафу:
• на самозайнятих осіб у розмірі 170 гривень;
• на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 510 гривень.
У разі не усунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення тягнуть за собою накладення штрафу:
• на самозайнятих осіб у розмірі 340 гривень;
• на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 1020 гривень.
Спосіб подання заяв
Ф. 1-ОПП, ф. №5-ОПП, ф. №8-ОПП та повідомлення за ф. №20-ОПП подаються тільки в ручну.
Можливості подання в електронному вигляді платниками податків цих заяв Порядком №1588, не передбачено.