Головна Усі новини Оподаткування Податок на прибуток

Платник податку на прибуток продає невиробничий ОЗ: які податкові наслідки?

Якщо нараховано амортизацію невиробничих ОЗ у бухобліку, то у податковому обліку така амортизація збільшує фінрезультат

ДПС у Запорізькій області пояснює, що невиробничі основні засоби – це основні засоби, не призначені для використання в господарській діяльності платника податку.

Платник податку на прибуток, який враховує різниці при визначенні фінансового результату, витрати на придбання / самостійне виготовлення невиробничих основних засобів та витрати на їх ремонт, реконструкцію, модернізацію або інші поліпшення не амортизує, а проводить за рахунок відповідних джерел.

Платник податку на прибуток, який враховує різниці при визначенні фінансового результату, у разі продажу невиробничих основних засобів, фінансовий результат до оподаткування збільшує:

  • на суму залишкової вартості окремого об'єкта невиробничих основних засобів, визначеної відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності;
  • на суму витрат на ремонт, реконструкцію, модернізацію або інші поліпшення невиробничих основних засобів, віднесених до витрат відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності;

Зменшує:

  • на суму первісної вартості придбання або виготовлення окремого об'єкта невиробничих основних засобів та витрат на їх ремонт, реконструкцію, модернізацію або інші поліпшення, у тому числі віднесених до витрат відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, але не більше суми доходу (виручки), отриманої від такого продажу.

Тобто, якщо нараховано амортизацію невиробничих основних засобів у бухгалтерському обліку, то у податковому обліку така амортизація, у складі загальної суми нарахованої амортизації, збільшує фінансовий результат до оподаткування.

Отже, у разі продажу невиробничого основного засобу, фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму його залишкової вартості згідно з бухгалтерським обліком та витрат на поліпшення, віднесених до витрат, а також зменшується на суму первісної вартості придбання (виготовлення) та витрат на поліпшення, у тому числі віднесених до витрат згідно з бухгалтерським обліком, але не більше доходу від продажу.

Зазначена норма визначена п. 138.1, п. 138.2, пп. 138.3.2 ПКУ.

Джерело
ДПС у Запорізькій області
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Амортизація , Основні засоби , Податок на прибуток

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі