• Посилання скопійовано

Щодо оподаткування операцій з дорогоцінними металами за участю НБУ

З 14 січня 2012 р. набрав чинності Закон України від 22 грудня 2011 року №4238-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з дорогоцінними металами за участю Національного банку України» (опубліковано: Голос України, 14.01.2012 №6)

Цим законом до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., №№13 - 17, ст. 112) внесено такі зміни:

1. Статтю 14 Податкового кодексу України доповнено пунктом 14.2 такого змісту:

«14.2. Для цілей цього Кодексу до цінних паперів прирівнюються боргові зобов’язання Національного банку України».

2. Пункт 164.2 статті 164 Податкового кодексу України доповнено новим підпунктом такого змісту:

«164.2.18. дохід, отриманий платником податку за зданий (проданий) ним брухт чорних та/або дорогоцінних металів, крім доходу, отриманого за брухт дорогоцінних металів, проданий Національному банку України.

Під час виплати доходів за зданий (проданий) платником податку брухт чорних та/або дорогоцінних металів особа, яка його закуповує, вважається податковим агентом та зобов’язана утримати податок із суми такої виплати за ставкою, встановленою цим розділом».

У зв’язку з цим підпункт 164.2.18 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України вважається підпунктом 164.2.19.

3. У пункті 165.1 статті 165 Податкового кодексу України:

підпункт 165.1.2 доповнено словами «та на боргові зобов’язання Національного банку України»;

підпункт 165.1.25 викладено в такій редакції:

«165.1.25. Сума доходу, отримана платником податку за здану (продану) ним вторинну сировину та побутові відходи, за брухт дорогоцінних металів, проданий Національному банку України».

4. У підпункті 196.1.4 пункту 196.1 статті 196 Податкового кодексу України слова «обігу валютних цінностей (у тому числі національної та іноземної валюти), банківських металів, банкнот та монет Національного банку України, за винятком тих, що використовуються для нумізматичних цілей, базою оподаткування яких є продажна вартість» замінено словами «обігу банківських металів, інших валютних цінностей (крім банкнот і монет, що використовуються для нумізматичних цілей, а також іноземних монет з дорогоцінних металів, базою оподаткування яких є продажна вартість)».

5. Статтю 197 Податкового кодексу України доповнено підпунктом 197.19 такого змісту:

«197.19. Звільняються від оподаткування операції з постачання Національному банку України:

дорогоцінних металів, у тому числі їх ввезення на митну територію України;

послуг, пов’язаних з розвідкою, видобутком, виробництвом і використанням дорогоцінних металів з метою поповнення золотовалютних резервів та виготовлення банківських металів».

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»