• Посилання скопійовано

У ВРУ зареєстровано законопроєкт про держпослуги без паперів

За законопроєктом, з осені 2021 року державні органи не матимуть права вимагати паперові документи для надання послуг, якщо ця інформація вже є в реєстрі

У ВРУ зареєстровано законопроєкт про держпослуги без паперів

Мінцифри повідомляє, що з осені цього року державні органи не матимуть права вимагати паперові документи для надання послуг, якщо ця інформація вже є в реєстрі. 14 травня Верховна Рада зареєструвала законопроєкт №5495 «Про особливості надання електронних публічних послуг», який пришвидшить цифровізацію України. Проєкт закону підписали 117 депутатів. Це ще один крок до режиму «без паперів».

Зареєстрований законопроєкт врегулює питання, пов’язані з наданням та отриманням е-послуг. Вводяться терміни, такі як «електронна публічна послуга», «комплексна електронна публічна послуга», «публічна послуга»,тощо, а також встановлюються особливості їх надання. 

Зокрема, вперше закріплюється поняття «автоматичного режиму надання електронної послуги». Завдяки цьому ми зможемо зробити послуги більш прозорими та усунути людський фактор із процесу прийняття рішень. Мінцифра працює над автоматизацією більшості держпослуг. Наприклад, на порталі Дія уже можна скористатися деякими автоматичними будівельними послугами. А 17 травня на Diia Summit також запускаємо автоматичну реєстрацію ФОП на порталі Дія без участі держреєстратора. Це буде одна з найзручніших послуг. Поступово усі послуги мають ставати саме такими.

«Одна з головних цілей Мінцифри в побудові цифрової держави — оцифрування 100% державних послуг. У 2020 році ми запустили портал Дія, де доступні понад 50 держпослуг. Ними скористалися вже близько 573 тисяч українців. До сьогодні законодавство України не регулювало питання надання державних послуг в електронній формі. Однак із ухваленням цього закону це зміниться», — прокоментував Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Серед основних бар’єрів, які блокували цифровізацію послуг, була невідповідність формулювань: у більшості законів України надання чи отримання публічних послуг передбачало використання виключно паперових документів та заяв. Однак після ухвалення закону державні органи не зможуть вимагати паперові довідки, якщо ця інформація вже є в реєстрах.

 

Позиція Президента щодо початку надання послуг без паперів

Але  Президент запевнив, що саме 24 серпня 2021 року Україна увійде в режим paperless.

«Як і обіцяли, жодних паперів для державних органів. Жоден (орган. – Ред.) не зможе вимагати від громадян України папірці або довідки для надання державних послуг. І ми зробимо все, щоб «держава без паперу» існувала дійсно не на папері», – заявив Президент.

Також він відзначив, що торік Україна вперше взяла участь у дослідженні рівня зрілості сфери відкритих даних Open Data Maturity та увійшла до топ-20, отримавши кращий результат, ніж середній показник у Європі.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Мінцифри

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Автоматизація»