• Посилання скопійовано

Що вважається оригіналом е-документа з Е-кабінету?

Оригіналом будь-якого е-документа вважається електронний примірник такого документа з обов’язковими реквізитами, у тому числі з ЕЦП. Роздрукований е-примірник такого документа в паперовому вигляді не вважається оригіналом

Що вважається оригіналом е-документа з Е-кабінету?

Головне управління ДПС у м. Києві нагадує, що електронний документ – документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов’язкові реквізити документа.

Склад та порядок розміщення обов’язкових реквізитів електронних документів визначається законодавством.

Електронний документ може бути створений, переданий, збережений і перетворений електронними засобами у візуальну форму.

Візуальною формою подання електронного документа є відображення даних, які він містить, електронними засобами або на папері у формі, придатній для сприймання його змісту людиною (ст. 5 Закону України від 22.05.2003 №851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» зі змінами та доповненнями).

Статтею 1 Закону №851 визначено, що обов’язковий реквізит електронного документа – обов’язкові дані в електронному документі, без яких він не може бути підставою для його обліку і не матиме юридичної сили.

Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа (ч. 2 ст. 6 Закону №851).

Згідно зі ст. 7 Закону №851 оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов’язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України від 05.10.2017 №2155-VIII «Про електронні довірчі послуги».

У разі надсилання електронного документа кільком адресатам або його зберігання на кількох електронних носіях інформації кожен з електронних примірників вважається оригіналом електронного документа.

Якщо автором створюються ідентичні за документарною інформацією та реквізитами електронний документ та документ на папері, кожен з документів є оригіналом і має однакову юридичну силу.

Оригінал електронного документа повинен давати змогу довести його цілісність та справжність у порядку, визначеному законодавством; у визначених законодавством випадках може бути пред’явлений у візуальній формі відображення, в тому числі у паперовій копії.

Водночас ст. 8 Закону №851 передбачено, що електронний документ не може бути застосовано як оригінал:

  1. свідоцтва про право на спадщину;
  2. документа, який відповідно до законодавства може бути створений лише в одному оригінальному примірнику, крім випадків існування централізованого сховища оригіналів електронних документів;
  3. в інших випадках, передбачених законом.

Нотаріальне посвідчення цивільно-правової угоди, укладеної шляхом створення електронного документа (електронних документів), здійснюється у порядку, встановленому законом.

Враховуючи вищевикладене, оригіналом будь-якого електронного документа вважається електронний примірник такого документа з обов’язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису. Роздрукований електронний примірник такого документа в паперовому вигляді не вважається оригіналом.

Джерело: ДПС у м. Києві

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Автоматизація»

  • Запровадження електронного аудиту: деталі від ДПС
    ДПС повідомлено про можливість укладання Меморандуму з великими платниками податків про участь в експерименті із запровадження процедури («е-аудит») шляхом надсилання відповідних повідомлень до їхніх Е-кабінетів
    07.01.2025156
  • НБУ оновив вимоги до страхових посередників
    НБУ затвердив Положення про авторизацію страхових посередників та умови здійснення діяльності з реалізації страхових та/або перестрахових продуктів
    07.01.202528
  • Як виправити помилку у графі 6 ф. №20-ОПП?
    У разі виявлення помилки у графі 6 ф. №20-ОПП зазначається виправлена інформація відповідно до КАТОТТГ, де розташований об’єкт оподаткування, та у графі 2 проставляється значення «3 – зміна відомостей про об’єкт оподаткування»
    07.01.202599
  • Як заповнювати ф. №20-ОПП в Е-кабінеті?
    При заповненні граф 7 – 9 ф. №20-ОПП, що подається в е-формі, у спливаючому вікні платник податків обирає необхідні дані з довідника, активуючи відповідне поле. Заповнення даних для граф 10 – 13 здійснюється вручну
    06.01.20252 0385
  • УВАГА! Оновлені коди ДПІ вже доступні у програмі M.E.Doc
    З метою успішного приймання у майбутньому ДПС податкової звітності рекомендується перевірити внесену інформацію щодо контролюючого органу у програмі M.E.Doc
    06.01.20255 040