• Посилання скопійовано

Оновлено Держреєстр речових прав на нерухомість: що змінилося?

Поточним оновленням було здійснено низку доопрацювань реєстрів. Зокрема, доопрацьовано інформаційну взаємодію ДРРП з ДСАУ, що забезпечило можливість отримувати із зареєстрованої заяви на запит державного реєстратора до ЄДРСР

Оновлено Держреєстр речових прав на нерухомість: що змінилося?

Державне підприємство «Національні інформаційні системи» 30.04.2023 оновило програмне забезпечення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (ДРРП), Автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП) та Державного реєстру обтяжень рухомого майна (ДРОРМ).

Поточним оновленням було здійснено низку доопрацювань реєстрів, спрямованих на покращення роботи користувачів, серед яких:

 

Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (ДРРП)

– доопрацьовано інформаційну взаємодію ДРРП з Державною судовою адміністрацією України, що забезпечило можливість отримувати із зареєстрованої заяви на запит державного реєстратора до ЄДРСР примірник судового рішення не лише у форматі PDF, а й у форматах RTF, HTML, PNG.

Звертаємо увагу державних реєстраторів, що документи у форматах RTF, HTML, PNG будуть доступні для завантаження та подальшого перегляду за допомогою стандартних засобів перегляду для відповідних форматів, оскільки такі документи не можуть бути відображені засобами програмного забезпечення ДРРП;

– у всіх заявах у сфері держаної реєстрації речових прав та їх обтяжень (окрім Заяви власника про заборону вчинення реєстраційних дій) до переліку існуючих ролей блоку «Суб’єкт» для фізичних та юридичних осіб додано нову роль «Суб’єкт, від імені якого діє заявник, що є уповноваженою особою»;

Також звертаємо увагу державних реєстраторів, що у разі реєстрації заяви на основі раніше створеної чернетки такої заяви необхідно здійснити запит до Єдиної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) для отримання необхідних документів щодо об’єкта будівництва, закінченого будівництвом об’єкта або здійснити запит до Державного земельного кадастру (ДЗК) для отримання необхідних відомостей з ДЗК щодо земельної ділянки станом на дату реєстрації такої заяви.

Це пов’язано з тим, що у чернетці заяви не зберігаються файли документів, що були отримані шляхом інформаційної взаємодії ДРРП з інформаційними системами ЄДЕССБ та ДЗК, оскільки між створенням чернетки та реєстрацією заяви проходить певний час (до 30 календарних днів), за який інформація про об’єкт нерухомості може змінитися.

 

Автоматизована система виконавчого провадження (АСВП)

– здійснено низку доопрацювань програмного забезпечення в частині обліку коштів на рахунках, які спрямовані на виправлення проблемних питань, що виникали під час роботи органів ДВС з рахунками, відкритими як у Державній казначейській службі України, так і в державних банках.

 

Державний реєстр обтяжень рухомого майна (ДРОРМ)

– внесено зміни до функціоналу ДРОРМ, зокрема під час виконання операції «Виправлення обтяження» заблоковано можливість для реєстратора вносити зміни в поле «Термін дії».

Джерело: ДП "Національні інформаційні системи"

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Автоматизація»