• Посилання скопійовано

Е-документ SAF-T UA відхилено: які наслідки для великого платника?

У разі одержання від контролюючого органу повідомлення про відхилення електронного документа (інформації) ВПП відправник вживає заходів для усунення причин відхилення та забезпечення повторного надсилання цього документа

Е-документ SAF-T UA відхилено: які наслідки для великого платника?

Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків розповідає, що відповідно до п. 7 розділу ІІ Порядку №557 автоматизована перевірка електронного документа включає:

  • підтвердження дійсності кваліфікованого або удосконаленого електронного підпису та печатки (за наявності), що базуються на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису та кваліфікованому сертифікаті електронної печатки за умов, встановлених Законом України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги»;
  • перевірку обов’язковості та послідовності накладання на електронний документ кваліфікованого або удосконаленого електронного підпису та печатки (за наявності), що базуються на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису та кваліфікованому сертифікаті електронної печатки підписувачів у встановленому порядку;
  • перевірку відповідності електронного документа затвердженому формату (стандарту);
  • перевірку обов'язкових реквізитів;
  • перевірку права підпису електронного документа підписувачем.

Згідно з Детальним технічним описом елементів SAF-T UA файли даних SAF-T UA, надіслані до ДПС суб’єктами господарювання в XML-форматі, проходять контроль (валідацію) із застосуванням схеми контролю XML-документів (файл XSD). Це перший рівень контролю даних файлу SAF-T UA, після якого формується перша квитанція.

У стовпці «Валідація» для окремих елементів відображена умова, за якою буде проходити валідація даних, які будуть розміщуватися в зазначеному елементі. Це другий рівень контролю даних файлу SAF-T UA, після якого формується друга квитанція.

При цьому зі структури XSD видалена валідація «Ключ-Посилання»; перевірка валідності даних «Ключ-Посилання» здійснюється на рівні системи обробки звітності ДПС України (друга квитанція).

Пунктом 3.7 розділу ІІІ Порядку передбачено, що підтвердженням прийняття та реєстрації або відхилення контролюючим органом електронних документів (інформації) ВПП є повідомлення, яке направляється платнику податків у вигляді електронного документа засобами телекомунікаційного зв’язку. У разі неодержання від контролюючого органу протягом двох робочих днів повідомлення про прийняття і реєстрацію або про відхилення електронного документа (інформації) ВПП відправник вживає додаткових заходів з використанням інших засобів зв’язку для одержання від адресата відповідного повідомлення.

У разі одержання від контролюючого органу повідомлення про відхилення електронного документа (інформації) ВПП відправником вживаються заходи для усунення причин відхилення і забезпечення повторного відправлення цього документа. Підтвердження факту одержання від контролюючого органу повідомлення щодо електронного документа (інформації) ВПП не здійснюється.

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Автоматизація»