Департамент податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку у листі №31-08410-07-25/20605 відповів на запит щодо відображення у бухобліку курсових різниць.
Відповідно до П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів», затвердженого наказом Мінфіну від 10.08.2000 р. №193, курсові різниці за монетарними статтями в інвалюті визначаються на дату здійснення господарської операції та на дату балансу.
Внесок закордонного підприємства до статутного капіталу підприємства-резидента оцінюється та фіксується у статутних документах у грошовій одиниці України за курсом НБУ і не підлягає переоцінці у майбутньому у зв'язку зі зміною курсу інвалют.
У бухобліку курсові різниці за зобов'язанням засновників-нерезидентів з внесків до статутного капіталу підприємства, які мають бути здійснені в інвалюті, підлягають перерахунку з використанням валютного курсу на дату балансу.
Мінфін стверджує, що на дату здійснення операції з погашення зобов'язання з внеску до статутного капіталу нерезидента в інвалюті курсові різниці не визначаються.
Курсові різниці, які виникають щодо фінансових інвестицій у господарські одиниці за межами України на дату балансу, визначаються виходячи з валютного курсу на цю дату та відображаються у складі іншого додаткового капіталу. Від'ємна сума курсової різниці вираховується зі суми іншого додаткового капіталу, залишок наводиться зі знаком «мінус».
Нарахування курсових різниць за внесками засновників та за фінансовими інвестиціями
Лист Мінфіну від 20.08.2012 р. №31-08410-07-25/20605 «Щодо відображення у бухгалтерському обліку курсових різниць»
Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.
Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.
на мiсяць безкоштовно!Спробувати