• Посилання скопійовано

Нарахування курсових різниць за внесками засновників та за фінансовими інвестиціями

Лист Мінфіну від 20.08.2012 р. №31-08410-07-25/20605 «Щодо відображення у бухгалтерському обліку курсових різниць»

Департамент податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку у листі №31-08410-07-25/20605 відповів на запит щодо відображення у бухобліку курсових різниць.
Відповідно до П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів», затвердженого наказом Мінфіну від 10.08.2000 р. №193, курсові різниці за монетарними статтями в інвалюті визначаються на дату здійснення господарської операції та на дату балансу.
Внесок закордонного підприємства до статутного капіталу підприємства-резидента оцінюється та фіксується у статутних документах у грошовій одиниці України за курсом НБУ і не підлягає переоцінці у майбутньому у зв'язку зі зміною курсу інвалют.
У бухобліку курсові різниці за зобов'язанням засновників-нерезидентів з внесків до статутного капіталу підприємства, які мають бути здійснені в інвалюті, підлягають перерахунку з використанням валютного курсу на дату балансу.
Мінфін стверджує, що на дату здійснення операції з погашення зобов'язання з внеску до статутного капіталу нерезидента в інвалюті курсові різниці не визначаються.
Курсові різниці, які виникають щодо фінансових інвестицій у господарські одиниці за межами України на дату балансу, визначаються виходячи з валютного курсу на цю дату та відображаються у складі іншого додаткового капіталу. Від'ємна сума курсової різниці вираховується зі суми іншого додаткового капіталу, залишок наводиться зі знаком «мінус».

Автор: Хоміцка Маріанна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Облік окремих операцій»

  • Знайомимося з новою формою ТТН: коментар від редакції
    Наказом від 14.11.2024 №1332 Міністерство розвитку громад та територій України внесло зміни до Правил перевезень вантажів автотранспортом в Україні та привело їх у відповідність до Закону про автомобільний транспорт
    17.12.20242 4055
  • Передача ОЗ на баланс держпідприємству: бухоблік та оподаткування
    Підприємство за рішенням органу місцевого самоврядування планує безоплатно передати ОЗ державному суб’єкту господарювання. Що у бухобліку та з оподаткуванням?
    17.12.202464
  • З 13 грудня діють зміни до Інструкції про застосування Плану рахунків бухобліку
    Інструкцію привели у відповідність до чинного законодавства, зокрема щодо відображення в бухобліку операцій з обліку коштів після закриття небанківськими надавачами фінансових послуг платіжних рахунків користувачів. Ці новації почали діяти з 13 грудня
    16.12.202411 192
  • Увага! Мінінфраструктури затвердило нову форму ТТН
    Мінінфраструктури внесло зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні та виклало в новій редакції форму ТТН. Тож з дати набрання чинності слід буде використовувати новий документ. Станом на 13 грудня Наказ ще не опубліковано
    13.12.20248 1308
  • Франчайзинг: облік та оподаткування
    Франчайзинг – це форма ділової співпраці, при якій один госпсуб’єкт (франчайзер) надає іншому (франчайзі) право використовувати свій бренд, бізнес-модель та технології за певну плату. Розглянемо особливості обліку і оподаткування таких господарських операцій
    12.12.2024137