• Посилання скопійовано

Відображаємо в бухобліку основні засоби та премії працівникам

Лист Мінфіну від 08.08.2012 р. №31-08410-07-10/19584 «Щодо деяких питань з бухгалтерського обліку»

Департамент податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України листом від 08.08.2012 р. №31-08410-07-10/19584 відповів на запит щодо деяких питань з бухобліку.
1.    Згідно з останніми нововведеннями у П(С)БО 7 «Основні засоби» (зміни до п. 23 П(С)БО 7, затверджені наказом Мінфіну від 31.05.2012 р. №658) під час визнання об’єкта активом (зарахування його на баланс) термін корисного використання (експлуатації) ОЗ обов’язково потрібно фіксувати у розпорядчому акті по підприємству (наказі, розпорядженні). Тобто для бухобліку на кожен або на кілька нововведених об’єктів основних засобів слід видавати наказ і прописувати у ньому строк корисного використання ОЗ.
Первинні документи складаються на бланках типових і спеціалізованих форм. Документування госпоперацій може здійснюватись із використанням виготовлених самостійно бланків, які повинні містити обов'язкові реквізити чи реквізити типових або спеціалізованих форм. А оскільки форми первинних документів з обліку ОЗ не містять окремих граф для відображення строків їх корисного використання (експлуатації), такі строки мають бути встановлені в розпорядчому акті по підприємству (наказі або розпорядженні).
2.    Сума нарахованої працівникам винагороди, допомоги, премії тощо, обчислена відповідно до законодавства, установчих і розпорядчих документів з прибутку попереднього звітного кварталу (року) відповідно до фінансового плану, відображається у бухобліку:
Дт 443 «Прибуток, використаний у звітному періоді»;
Кт 66 «Розрахунки за виплатами працівникам».
Крім того, Мінфін зазначив, що порядок виплат, які здійснюються за рахунок прибутку, має бути визначено розпорядчим документом підприємства.
Усі інші виплати, які виплачуються працівникам не за рахунок прибутку підприємства державного та комунального секторів економіки, у бухобліку відразу списуються до витрат за звичною схемою (Дт 23, 91, 92, 93, 94 ? Кт 66).

Автор: Царук Светлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Облік окремих операцій»