
- Бланк Податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи, терміни її подання і сплати ЄП, а також іншу корисну інформацію про цю форму дивіться за посиланням.
- Форму декларації з ЄП затверджено Наказом МФУ від 19.06.2015 №578 "Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку" (у редакції наказу від 31.01.2025 №57).
- Актуальна база бланків звітності, договорів, типових форм, заяв і первинних документів (усього понад 900 бланків та типових форм) – на нашому сайті у розділі бланків.
- Інструкцію із заповнення та подання цього бланку від редакції «Дебет-Кредит» читайте за посиланням.
- Всі новини від редакції «Дебет-Кредит» про єдиний податок дивіться за посиланням.
Головне управління ДПС у Львівській області нагадує.
Декларацію платника єдиного податку 4 групи подають юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%.
Строки подання декларації платника єдиного податку 4 групи юрособами
Відповідно до пп. 295.9.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку 4 групи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік.
Декларацію подають з метою:
- підтвердження статусу платника єдиного податку 4 групи;
- розрахунку зобов’язань з єдиного податку на поточний звітний рік.
Куди подається декларація платника єдиного податку 4 групи (юрособи)
Платники єдиного податку четвертої групи подають відповідно до пп. 298.8.1 ПКУ:
- загальну податкову декларацію платника єдиного податку четвертої групи (далі – податкова декларація) на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та / або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ), – контролюючому органу за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку);
- відомості (довідку) про наявність земельних ділянок – контролюючим органам за своїм місцезнаходженням.
Відповідальність за неподання (несвоєчасне подання) декларації платника єдиного податку 4 групи (юрособи)
Відповідно до п. 120.1 ПКУ неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до п. 49.2 ПКУ) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, платежі, контроль за сплатою яких покладено на контролюючі органи, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено ПКУ, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 340 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.