
Головне управління ДПС у Тернопільській області зазначає, що відповідно до п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України платники податків повинні ставати на облік у податкових органах за основним місцем діяльності – це місце проживання (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юросіб). Також вони мають ставати на облік за місцем розташування підрозділів, майна чи об’єктів оподаткування – це так зване неосновне місце обліку.
Щоб повідомити податкову про об’єкти оподаткування або інші пов’язані з діяльністю об’єкти, необхідно подати Заяву за формою №20-ОПП. Порядок її заповнення та подання визначено наказом Мінфіну від 09.12.2011 №1588.
Таку заяву потрібно подати протягом 10 робочих днів з моменту створення, реєстрації чи відкриття об’єкта – за основним місцем обліку платника.
У Заяві надається інформація про всі об’єкти: як власні, так і орендовані або передані в оренду.
Під час заповнення застосовується принцип укрупнення інформації, тобто групування однотипних об’єктів. Але цей принцип не діє для об’єктів рухомого чи нерухомого майна, які підлягають реєстрації у держорганах (наприклад, авто чи нерухомість із держномерами).
Заповнення Заяви має відповідати Пам’ятці, яка додається до форми, а графа 3 «Тип об’єкта оподаткування» – обирається з рекомендованого довідника, розміщеного на сайті ДПС.
Тип об’єкта слід обирати, враховуючи його призначення, сферу діяльності та наявність відповідного типу в довіднику. У графі 4 «Найменування об’єкта» можна конкретизувати, що саме це за об’єкт.
Наприклад, якщо ви використовуєте пункт заправки паливом для власних потреб (цистерна, колонка тощо), дані про нього подаються згідно з принципом укрупнення. У довіднику є відповідні типи,ф до яких можна віднести такий об’єкт: АЗС, бензоколонка, паливний склад, пересувна АЗС, паливно-заправочний комплекс тощо. При цьому у графі 4 вказується точна назва об’єкта (наприклад: «Цистерна для заправки власного транспорту»).
- Бланк Заяви про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (форма №20-ОПП), а також іншу корисну інформацію про цю форму дивіться на нашому сайті за посиланням.
- Форму №20-ОПП затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів (Форми N№1-ОПП, 2-ОПП, 4-ОПП, 4-УРП, 14-ОПП, 12-ОПП, 7-ОПП, 16-ОПП, 11-ОПП, 6-ОПП, 15-ОПП, 8-ОПП, 24-ОПП, 25-ОПП, 26-ОПП, 27-ОПП, 22-ОПП, 10-ОПП, 28-ОПП, 23-ОПП, 18-ОПП, 19-ОПП, 1-РПП, 5-ОПП, 20-ОПП)», із останніми змінами, внесеними наказом Наказом Мінфіну від 27.09.2024 №470 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів».
- Інструкцію із заповнення та подання цього бланку від редакції «Дебет-Кредит» читайте за цим посиланням, а ще більше корисних інструкцій щодо бланків податкової та статистичної звітності дивіться тут.
- Ще більше бланків звітності, договорів, типових форм, заяв і первинних документів (усього понад 900 бланків та типових форм) ви знайдете на нашому сайті у розділі бланків.
- Всі новини від редакції «Дебет-Кредит» про заповнення та подання форми №20-ОПП дивіться за посиланням.