• Посилання скопійовано

Податківці нагадують про терміни подання звіту з єдиного соцвнеску

Останній граничний термін подання річного звіту за 2013 рік – 10 лютого 2014 року

Податківці нагадують про терміни подання звіту з єдиного соцвнеску

Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 №454 (далі – Порядок).

Порядком встановлена така періодичність подання страхувальниками звіту з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування:

1. Страхувальники, які використовують працю найманих фізичних осіб на умовах трудового договору або за цивільно-правовими договорами, подають до органів доходів і зборів щомісячні звіти з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного місяця.

Звіт подається за формою згідно з додатком 4 (титульний лист) і таблиця 1 Порядку.

2. Фізичні особи – підприємці, незалежно від системи оподаткування, зобов’язані подавати за себе річний звіт зі сплати єдиного соціального внеску до 10 лютого року, наступного за звітним:

- підприємці на загальній системі оподаткування подають додаток 5 (титульний лист) і таблицю 1;

- підприємці на єдиному податку - додаток 5 (титульний лист) і таблицю 2;

- підприємці, які протягом звітного року змінювали систему оподаткування, формують та подають один звіт, що складається з титульного листа та двох таблиць 1 і 2 додатка 5 .

Важливо! Останній граничний термін подання річного звіту за 2013 рік – 10 лютого 2014 року (у зв’язку з вихідним 9 лютого).

3. Фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю, а саме науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою, у тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями, самі за себе формують та подають до органів доходів і зборів річний звіт до 1 травня року, наступного за звітним - додаток 5 (титульний лист) і таблицю 3.

4. Не подають звіт та не сплачують єдиний соціальний внесок:

- фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу;

- юридичні особи, які не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством.

Джерело: ГУ ДФС у Львівській області

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»

  • Скільки транзитних декларацій оформлено у І кварталі 2025 року?
    У І кварталі 2025 року ДМС оформила 25,8 тис. транзитних декларацій, що на понад 2 тис. більше, ніж у попередньому кварталі. Це найбільша кількість декларацій за квартал з початку приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту
    18.04.202512
  • Продаж авто: як відзвітувати та сплатити податки?
    Якщо фізособа продала рухоме майно і з цього доходу не було сплачено ПДФО або ВЗ, то вона зобов’язана до 1 травня року, наступного за звітним, подати декларацію про майновий стан і визначити відповідні ПЗ та до 1 серпня сплатити такі ПЗ
    18.04.202526
  • Чи можна сформувати заяву-розрахунок за паперовими лікарняними?
    В особистому кабінеті на вебпорталі е-послуг ПФУ страхувальники можуть сформувати заяву-розрахунок на підставі даних паперового листка непрацездатності. Для цього у формі заяви-розрахунку потрібно зазначити тип листка непрацездатності – “паперовий”
    18.04.2025582
  • Як заповнити таблицю 1.1 додатка 2 до декларації з ПДВ?
    У таблиці 1.1 додатка 2 розшифровується вся сума ПДВ до бюджетного відшкодування, яка виникла за рахунок коригування ПЗ за операцією з експорту РЕЗ, та заповнюється у разі декларування такої суми до бюджетного відшкодування у графі 9 таблиці 1 додатка 2
    18.04.202594
  • Скільки декларацій про майновий стан вже подано за 2024 рік?
    Наразі сума задекларованих доходів становить 88,2 млрд грн. Це на 32,7 млрд грн більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. На 14 квітня вже подано понад 104 тис. декларацій про майновий стан. Це – 101% від показника минулорічної кампанії
    17.04.202527