ДФС у Тернопільській області у листі від 09.12.2015 р. №1891/10/19-00-17-01-22-1 нагадала, що під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за формулою: К = 100 : (100 - Сп), де К - коефіцієнт; Сп - ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.
До цієї формули застосовуються існуючи дві ставки податку:
- для ставки податку 15% — коефіцієнт 1,17647;
- для ставки податку 20% — коефіцієнт 1,25.
Оскільки коефіцієнт застосовується виключно для визначення бази оподаткування, то у разі надання платнику податку доходів у негрошовій формі, суми нарахованого доходу у графах 3а та 3 форми №1ДФ відображаються з урахуванням цього коефіцієнту.
Окрім того, податківці зауважують, що до війського збору не передбачено застосування такого коефіцієнта. Тому у рядку "Військовий збір" розділу II «Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір» форми №1ДФ загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками). Відомості про фізичну особу - платника податку, якій нараховані доходи, з яких утримується військовий збір, не зазначаються.