Важливі теми
  • Скопійовано

Декларування доходів за 2015 рік: коротко про головне

Наближається граничий термін подання декларації про доходи за 2015 рік - 4 травня 2016 року. У зв'язку з цим та для полегшення пошуку інформації на цю тему зібрали усю необхідну інформацію на одній сторінці

Декларування доходів за 2015 рік: коротко про головне

З 01.01.2016 р. розпочалася компанія з декларування доходів фізосіб за 2015 рік. З цього часу ми писали багато на цю тему. Проте у зв'язку з наближенням граничного терміну подання декларації та для полегшення пошуку інформації на цю тему зібрали усю необхідну інформацію на одній сторінці.

 

Форма декларації про доходи

Отже, насамперед нагадуємо, що цьогорічні доходи та майновий стан громадянам потрібно буде декларувати за новою формою декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація), яка затверджена Наказом Мінфіну від 02.10.2015 р. №859.

Завантажити бланк декларації можна тут >>>

Декларація об’єднала звітність з ПДФО та військового збору. Відтепер фізичні особи – платники податків подаватимуть декларацію, в якій окрім податкових зобов’язань з ПДФО, необхідно буде показати податкові зобов’язання з військового збору.

Докладніше про те, як змінилась нова форма та які вимоги до її складання, фахівці "ДК" розповідали в аналітичних матеріалах:

Також свої роз'яснення надавали органи ДФС:

З метою правильного заповнення  декларації про доходи фізична особа може звернутися до органу ДФС за своїм місцем проживання, місцем отримання доходів або за місцезнаходженням іншого об’єкта оподаткування для отримання відомостей про суми одержаних доходів. Більш того, отримати такі відомості тепер можна онлайн - через сервіс «Електронний кабінет платника». Докладніше про це тут >>

 

Строки подання декларації в 2016 році

Всі фізособи у разі отримання доходів, які підлягають декларуванню, мають подати Декларацію до 1 травня 2016 року. Але оскільки 1 травня є вихідним днем, то на підставі п. 49.20 ПКУ такі фізособи мають право подати декларацію 4 травня 2016 року. 

Також 4 травня 2016 року буде останнім днем подання декларації для фізосіб, які проводять незалежну профдіяльність. 

До слова, податківці оприлюднили пам'ятку щодо термінів подачі декларації про доходи та сплати податкового зобов'язання в 2016 році >>

Громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2015 року, податкову декларацію можуть подати упродовж усього 2016 року (до 31 грудня 2016 року). Про це податківці розповідали тут і тут, а фахівці "ДК" докладніше розглянули це питання в аналітиці ось тут (для передплатників). Усе про податкову знижку читайте тут >>

 

Куди подавати декларацію

Податкова декларація подається громадянами до податкової інспекції за місцем реєстрації платника податку.

До якого органу ДФС слід подавати декларацію переселенцю з тимчасово окупованої території, податківці розповіли тут >>

Окрім того, у ДФС розповіли, як громадянину подати річну декларацію про доходи, якщо перейменували назву вулиці. Докладніше >

 

Як подати декларацію

Декларація подається за вибором платника податків в один із таких способів:

  • особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
  • надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання;
  • засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає граничний строк подання.

Зокрема, податківці звертають увагу, що декларацію про доходи тепер можна заповнити та надіслати через "Електронний кабінет платника".

Окрім того, для зручності декларування доходів у Києві подовжено режим роботи Центрів обслуговування платників. Як саме? Читайте тут >>

 

Хто повинен подати декларацію про доходи

Обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2015 році, передбачено для тих громадян, які отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, але від осіб, які не є податковими агентами, а саме:

- доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна;

- дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);

- інвестиційний прибуток;

- вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна;

- іноземні доходи.

Також, обов’язкове подання декларації у разі отримання громадянином доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород від двох і більше податкових агентів.

Докладніше про це читайте тут:

 

Відповідальність за неподання декларації

За неподання або несвоєчасне декларації платника податку – фізичну особу може бути притягнуто до:

 - адміністративної відповідальності за ст. 164-1 КпАПУ.

Неподання або несвоєчасне подання декларації тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від 3 до 8 нмдг (від 51 грн до 136 грн). Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 5 до 8 нмдг (від 85 грн до 136 грн). Строк давності застосування цього штрафу складає два місяці з дня вчинення правопорушення ; 

 - фінансової відповідальності за п. 120.1 ПКУ.

Так неподання декларації  або несвоєчасне її подання тягне за собою накладення штрафу в розмірі 170 грн, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Строк давності застосування цього штрафу становить 1095 днів, що настає  за останнім днем граничного строку подання декларації.

 ****

 Також пропонуємо Вашій увазі довідник, у якому зібрано усю інформацію щодо особливостей нарахування, утримання та сплати (перерахування) ПДФО, отримання податкової соціальної пільги (ПСП), заповнення і подання декларації про доходи та форми №1ДФ тощо. Тут Ви можете знайти новини, документи, форми звітності, статті та консультації спеціалістів «ДК» на актуальні питання.

Перейти до довідника >>>

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»