• Посилання скопійовано

Заповнюємо алкогольно-тютюнову звітність: запитання та відповіді від ДФСУ

Податківці в інформаційно-довідковому ресурсі "ЗІР" роз'яснили деякі нюанси заповнення та подання звітності про обсяги виробництва та/або обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів

Заповнюємо алкогольно-тютюнову звітність: запитання та відповіді від ДФСУ

1) Яку звітність про обсяги роздрібної торгівлі подають СГ, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями або тютюновими виробами, який граничний термін подання такої звітності та за який звітний період вона подається вперше?

 Суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями або тютюновими виробами щомісяця до 10 числа (9 число – останній термін подачі) засобами електронного зв’язку у порядку, передбаченому для податкової звітності, подають до органу ДФС за місцем реєстрації такого суб’єкта господарювання звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів у роздрібній мережі за встановленою формою.

Перший звітний період – квітень 2016 року, останній день подачі звіту за квітень 2016 року – 10 травня.

2) Який граничний термін подання звітності про обсяги виробництва та/або обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів - до 10 числа наступного місяця чи включно 10 числа?

 Граничним терміном подання звітності про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів є 9 число наступного місяця. 

В разі, якщо закінчення строку подання звітності припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.

3) В яких одиницях виміру заповнюється звіт № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» та який порядок округлення показників при заповненні звіту?

 Показники звіту № 1-РА заповнюються в тис. дал з округленням до шести знаків після коми (наприклад 0,5 л відображається як 0,00005 тис. дал).

4) Який порядок заповнення інформації про ліцензії у звітах № 1-РА  та № 1-РТ, якщо суб’єкт господарювання має декілька ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами?

При заповненні інформації про ліцензії у полі, в якому зазначаються реквізити респондента звіту № 1-РА  та звіту № 1-РТ вказується реєстраційний номер та строк дії отриманої ліцензії. 

Якщо суб’єкт господарювання має декілька діючих ліцензій у звітному періоді на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, то замість реєстраційних номерів таких ліцензій потрібно вказати кількість отриманих ліцензій. У такому випадку строк дії ліцензій не заповнюється.

5) В яких одиницях виміру заповнюється звіт № 1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі» та який порядок округлення показників при заповненні звіту?

При складанні звіту № 1-РТ  відображаються показники: для сигарет з фільтром, сигарет без фільтра, сигар в млн. штук, для інших тютюнових виробів в млн штук або тоннах з округленням до шести знаків після коми. Наприклад, 1 сигара відображається як 0,000001 млн штук, одна пачка сигарет з фільтром (20 шт.) – як 0,000020 млн штук, тютюнові вироби, що обліковуються в одиницях маси відображаються в тоннах: 1 г = 0,000001 т.

6) Чи потрібно СГ, який придбав у виробника спирт для технічних потреб, подавати звіт про використання спирту до контролюючого органу?

Законом №481/95-ВР  не передбачено подання до контролюючих органів звітів про використання спирту, який придбано суб’єктами господарювання для технічних потреб.

7) Як заповнюються звіти щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв з використанням кодів продукції: 33 вина виноградні (у тому числі за кодами 34 – 39); 40 виноматеріали (у тому числі за кодами 41 – 46); 59 лікеро-горілчані вироби (у тому числі за кодами 60 – 63) та чи вважається порушенням відображення продукції лише за кодами 33, 40, 59?

Продукція, яка відносяться до кодів 34-39, 41-46, 60-63 відображається у звітах щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв двічі: перший раз як самостійний код та вид продукції (34-39, 41-46, 60-63) та другий – у складі відповідного коду та виду продукції, до складу якого такий код та вид віднесено (33, 40, 59). 

Тобто значення показників продукції:

  • за кодом 33 «Вина виноградні»повинно дорівнювати або перевищувати сумарне значення показників за кодами 34 – 39; 
  • за кодом 40 «Виноматеріали» повинно дорівнювати або перевищувати сумарне значення показників за кодами 41 – 46;
  • за кодом 59 «Лікеро-горілчані вироби» повинно дорівнювати або перевищувати сумарне значення показників за кодами 60 – 63.

 Водночас, не відображення у відповідних звітах обсягів продукції у графах «Вид продукції» та «Код продукції», у тому числі, по кодам 34 – 39, 41 – 46, 60 – 63, вважається наданням звіту з недостовірними даними незалежно від заповнення показників по кодам 33, 40, 59, та тягне застосування фінансових санкцій у вигляді штрафів у розмірі 17000 гривень.

8) До якого контролюючого органу повинні подавати податкові декларації та сплачувати акцизний податок СГ, які здійснюють роздрібний продаж підакцизних товарів, в тому числі не за основним місцем перебування на обліку, або які перебувають на основному обліку в спеціалізованих державних податкових інспекціях з обслуговування великих платників?

Суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, в тому числі не за основним місцем перебування на обліку, або який перебуває на основному обліку в спеціалізованій державній податковій інспекції з обслуговування великих платників, повинен подавати податкові декларації до контролюючих органів, які територіально обслуговують адміністративно-територіальні одиниці, на яких розташовано пункти продажу таких товарів. 

Сплата акцизного податку відбувається до місцевих бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів.

Докладніше про заповнення звітності про обсяги виробництва та реалізації спирту та алкогольно-тютюнової продукції читайте в аналітичній статті від редакції "ДК" тут >>>

Новини на тему:

 - Які лікарські засоби відображаються в звіті за формою №1-РА;

 - Подання алкогольно-тютюнової звітності у разі відсутності/наявності кількох ліцензій;

 - ДФС роз'яснила порядок подання та заповнення алкогольно-тютюнової звітності;

 - Граничні терміни подання алкогольно-тютюнової звітності;

 - Алкогольно-тютюнова звітність - в оновленому OPZ.

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»