Головна Усі новини Облік та звітність Звітність

Мінфін повідомив про можливе скасування алкогольно-тютюнової звітності для роздрібних торгівців

Міністерство фінансів відповіло на звернення Оксани Продан щодо скасування нової звітності про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів

Нагадаємо, що ще 22 квітня Оксана Продан звернулася до Мінфіну з проханням скасувати наказ Міністерства фінансів «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» від 11.02.2016 р. № 49 як такий, що:

  • не відповідає загальнодержавним принципам дерегуляції,
  • ускладнює ведення підприємницької діяльності,
  • збільшує фінансові затрати суб’єктів господарювання,  
  • дублює існуючі в органах ДФСУ дані.

Як зазначила нардеп, "більшість суб’єктів господарювання не в змозі вчасно виконати вимоги Наказу Мінфіну №49, оскільки в них відсутня технічна можливість ведення обліку обсягів алкогольних напоїв та тютюнової продукції у розрізі кодів та видів такої продукції, а облік поштучної реалізації таких товарів потрібно буде робити вручну. Це потребує великих витрат часу та залучення додаткових трудових ресурсів, також існує велика ймовірність допущення помилок при «ручному» підрахунку.Своє чергою, штраф за неподання чи несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями становить 17000 гривень".

У відповідь Мінфін повідомив (лист від 13.05.2016 р. №31-11180-02-2/13757), що наразі розроблено та внесено в Раду законопроект №2498а, яким пропонується для суб'єктів роздрібної торгівлі, більшість з яких представляють малий бізнес, скасувати необхідність звітування перед ДФС шодо обігу алкоголю та тютюну.

Таким чином, зміни до Наказу №49 можливо здійснити лише після прийняття цього законопроекту. На сьогодні Комітет ВРУ з питань промислової політики та підприємництва підготував його до другого читання.

Повністю текст листа наводимо нижче.

 

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Алкоголь , Звітність , Податкова звітність , Законопроекти , Тютюнові вироби

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 10

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?