• Посилання скопійовано

Нюанси заповнення додатку 1-1 декларації акцизного податку

ДФСУ у новому листі роз'яснила окремі моменти заповнення цього додатку

Нюанси заповнення  додатку 1-1 декларації акцизного податку

ДФСУ у листі від 06.02.2017 р. №2158/6/99-99-15-03-03-15 відповіла на запитання щодо заповнення додатка 1-1 до декларації акцизного податку. Більшість з них, щоправда, стосуються заповнення декларації акцизного податку за грудень 2016 року. Проте хто не дотримався зазначених порад при заповненні декларації за грудень, має відкоригувати  ці показники шляхом подання уточнюючої декларації.

 

Які залишки пального повинні бути вказані в додатку 1-1 за грудень 2016 року на початок періоду і на кінець?

У додатку 1-1 до декларації за грудень 2016 року на початок періоду (тобто на 01.12.2016 р.), у графі 3 слід було зазначити тільки обсяг залишків пального станом на 01.12.2016 р. за відповідним кодом товарної підкатегорії пального згідно з УКТ ЗЕД згідно з даними  СЕАРП

Дані акцизних накладних/розрахунків коригування до них, які складені у листопаді, але зареєстровані у грудні, не враховуються у графі 3 додатка 1-1 до декларації за грудень 2016 року.

Окрім того, у графі 18 "Обсяг залишків пального на кінець звітного періоду (в тис. л), приведеного до t 15° C" додатка 1-1 зазначаються загальні обсяги пального, які були зареєстровані у СЕАРП за актом інвентаризації (одноразово), зареєстровані в СЕАРП за митними деклараціями, за акцизними накладними/розрахунками коригування до акцизних накладних (на збільшення), за заявками на поповнення (коригування) та не реалізовані протягом звітного періоду. Значення графи 18 звітного періоду переноситиметься до графи 3 наступного звітного періоду.

Отже, у додатку 1-1 до декларації за грудень 2016 року на кінець періоду (графа 18) потрібно було вказати загальні обсяги нереалізованих залишків пального станом на 31.12.2016 р. за відповідним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД за даними СЕАРП.

 

Які відомості потрібно зазначати у графах 4 - 10 додатку 1-1 за грудень 2016 року?

У додатку 1-1 до декларації за грудень 2016 року у графах 4 - 10 слід було зазначити відомості за даними з отримання та реалізації пального, зареєстрованими в ЄРАН протягом грудня 2016 року. Таким чином, у зазначених графах враховуються відомості з акцизних накладних/розрахунків коригування до них, які складені у листопаді, але зареєстровані у грудні.

 

Чи обов’язково заповнювати додаток 1-1 у разі відсутності об’єкта оподаткування у звітному періоді?

Додаток 1-1 до декларації обов’язково заповнюється всіма платниками (юридичними та фізичними особами) акцизного податку з реалізації пального (в тому числі виробниками) незалежно від того, чи був у звітному періоді об’єкт оподаткування.

Отже, дані руху пального зазначаються у додатку 1-1 до декларації навіть за відсутності об’єкта оподаткування у звітному періоді.

 

Чому не проведено коригування залишків пального в СЕАРП згідно з Актом про результати проведення перевірки акта інвентаризації обсягів залишку пального?

ДФС повідомляє, що зазначену проблему врегульовано по суті.

Податківці пропонують сформувати повторний витяг щодо обсягу пального, на який платник має право зареєструвати акцизні накладні/розрахунки коригування до акцизних накладних в ЄРАН, за формою J1402701.

Автор: «Дебет-Кредит»

На підставі: ДФСУ

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»