Головна Усі новини Облік та звітність Звітність

Офіційно від ДФСУ: термін поданя звіту про контрольовані операції за 2016 рік – до 2 жовтня!

Останній термін подання звіту про контрольовані операції за 2016 рік припадає на 2 жовтня поточного року

Про це повідомила начальник відділу взаємодії з питань трансфертного ціноутворення Департаменту податків і зборів з юридичних осіб ДФС Ірина Сиволап під час семінару на тему: "Трансфертне ціноутворення: підготовка до подачі Звіту про контрольовані операції".

Вона підкреслила, що під визначення контрольованої операції підпадають господарські операції суб’єктів господарювання, визначені за вартісним критерієм. За ним, по-перше, загальний обсяг річного доходу платника за 2016 рік, розрахований за даними бухгалтерського обліку, повинен становити понад 50 млн. грн.

«Другий критерій, для того, щоб операція апріорі була контрольованою – це контрагент суб’єкта господарювання, всі господарські операції з яким повинні сумарно складати понад 5 млн. грн. Якщо ці вартісні два критерії витримуються – такі господарські операції тільки тоді можуть визнаватися контрольованими», - зазначила Ірина Сиволап.

Від редакції: Про те, що для розрахунку вартісного критерію та визнання господарських операцій контрольованими мають використовуватись норми пп 39.2.1 ПКУ у редакції, що діяла на момент здійснення господарських операцій - тобто до 01.01.2017 року (50, а не 150 млн доходу і 5, а не 10 млн обсяг операційз одним контрагентом), податківці раніше повідомляли листами від 10.02.2017 р. №2579/6/99-99-15-02-02-15 та від 02.02.2017 р. №2376/7/99-99-15-02-01-17.
Новини на цю тему читайте тут і тут.  

Ірина Сиволап також розповіла, що необхідно промоніторити контрагента – чи підпадає він під критерії, щоб господарські операції з ним були контрольованими. Це можуть бути пов'язані особи – нерезиденти, або це нерезиденти-контрагенти, які зареєстровані у «низькоподаткових юрисдикціях» (визначені Розпорядженням КМУ від 16.09.2015 р. №977-р.), або зовнішньоекономічні господарські операції через комісіонерів – нерезидентів. Якщо спрацьовує хоч один із цих критеріїв – операція може відноситися до контрольованої.

До контрольованих операцій, які визначаються за наведеним вище критеріями, зокрема, відносяться такі види господарських операцій:

  •  операції з товарами (сировина, готова продукція тощо);
  • операції з придбання (продажу) послуг;
  • операції з нематеріальними активами (роялті, ліцензії, плата за використання патентів, товарних знаків, ноу-хау тощо);
  • фінансові операції (лізинг, участь в інвестиціях, кредитах, комісії за гарантію тощо);
  • операції з купівлі чи продажу корпоративних прав, акцій або інших інвестицій,  купівлі чи продажу довгострокових матеріальних і нематеріальних активів.

Граничний термін подання звіту про контрольовані операції – до 1 жовтня року, наступного за звітним (за 2016 рік – 02.10.2017). Якщо останній термін подачі звіту припадає на вихідний або святковий день, звіт подається наступного робочого дня.

«Цього року звіт подається до 2 жовтня 2017 року, оскільки останній день, 30 вересня, припадає на вихідний день», - зазначила Ірина Сиволап.

Форму Звіту про контрольовані операції та Порядок складання  затверджено Наказом МФУ від 18.01.2016 №8 із змінами від 28.04.2017 р. №468.

 

ІНФОГРАФІКА ВІД ДФС НА ТЕМУ >>

****

Джерело
ДФСУ
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , Податкова звітність , Трансфертне ціноутворення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі