ДФС в Одеській області розповідає, що податкова пільга – це передбачене податковим та митним законодавством звільнення платника податків від обов'язку щодо нарахування та сплати податку та збору, сплата ним податку та збору в меншому розмірі за наявності підстав, визначених п. 30.2 ПКУ.
Вичерпний перелік податкових пільг станом на 01.01.2019 року із зазначенням їх кодів та строків дії наведено у Довідниках, затверджених ДФС:
- Довідник №91/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету;
- Довідник №91/2 інших податкових пільг.
Звертаємо увагу, що Довідники пільг розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України у розділі «Довідники».
До цих Довідників включено пільги:
- з податку на прибуток підприємств;
- ПДВ;
- плати за землю;
- акцизного податку;
- державного мита;
- податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;
- деяких місцевих податків.
Суб’єкт господарювання, що не сплачує податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та складає Звіт про суми податкових пільг за формою згідно з додатком до Порядку від 27.12.2010 р. №1233. Звіт подається за три, шість, дев’ять і дванадцять календарних місяців за місцем реєстрації суб’єкта господарювання протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду.
Порядок визначення сум податків та зборів, не сплачених до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України, затверджений наказом ДПА України від 29.03.2011 р. №167.
Нагадуємо, що відповідно до п. 46.1 ПКУ Звіт про суми податкових пільг є податковою декларацією. Тому за його неподання /несвоєчасне подання буде накладено штраф, встановлений п. 120.1 ПКУ:
- 170 грн – за перше порушення протягом звітного року;
- 1 020 грн – за кожне повторне порушення протягом звітного року.
***
Читайте також: Як заповнити звіт про податкові пільги за 2018 рік правильно?