ДФС у Запорізькій області розповідає, що особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування.
Форма та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) затверджений наказом МФУ від 13.01.2015 р. №4.
Так, у розділі II «Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір»:
- у рядку «Військовий збір» загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками).
Відомості про фізичну особу – платника податку, якій нараховані доходи, з яких утримується військовий збір, не зазначаються.
Тобто, у рядку «Військовий збір» відображається загальна сума нарахованого доходу.
Від редакції: Податківці цього разу не зупинилися на порядку зазначення суми доходу в розділі ІІ ф. №1ДФ. В інших своїх роз'ясненнях податківці вказували, що у графах щодо доходу рядка «Військовий збір» зазначається загальна сума доходів, що була нарахована (виплачена) платникам податків, зокрема, і виплати фізичним особам, з яких військовий збір не утримується – доходи підприємців, допомога по вагітності та пологах та решта неоподатковуваних доходів. Про таку позицію податківців ми розповідали тут, тут і тут.