• Посилання скопійовано

Маєте успадковане майно: чи потрібно подавати «нульову» декларацію?

Якщо об’єкти рухомого або нерухомого майна були отримані у спадок (подарунок) від члена сім’ї першого або другого ступеня споріднення, то подавати «нульову» декларацію не потрібно за умови відсутності інших підстав для подання такої декларації

Маєте успадковане майно: чи потрібно подавати «нульову» декларацію?

ДПС у Луганській області нагадує, що згідно з п. 3 підрозд. 9-4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до ПКУ є чи були платниками податків.

Відповідно п. 1 підрозд. 9-4 розд. ХХ ПКУ одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, визначеною п. 3 підрозд. 9-4 розд. ХХ ПКУ, належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року.

Оподаткування доходів фізичних осіб регулюється положеннями розд. IV ПКУ.

Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку на доходи фізичних осіб в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок нерухомого або рухомого майна визначено ст. 174 ПКУ, відповідно до пп. «а» пп. 174.2.1 якої за нульовою ставкою оподатковуються об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення.

При цьому об’єкти дарування, зазначені в п. 174.1 ПКУ, подаровані платнику податку іншою фізичною особою, оподатковуються згідно з правилами, встановленими розд. IV ПКУ для оподаткування спадщини (п. 174.6 ПКУ).

Відповідно до п. 174.3 ПКУ особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці/обдаровані, які отримали спадщину/дарунок.

Дохід у вигляді вартості успадкованого/отриманого у дарунок майна (у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації про майновий стан та доходи, крім спадкоємців, які отримали у спадщину/дарунок об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

Таким чином, у разі якщо об’єкти рухомого або нерухомого майна були отримані у спадок (подарунок) від члена сім’ї першого або другого ступеня споріднення, то подавати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію платнику податків не потрібно за умови відсутності інших підстав для подання такої декларації.

***

Всі новини на тему нульового декларування можна переглянути за посиланням.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: ДПС у Луганській області

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»

  • Щомісячна єдина звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ: оприлюднено проєкт нової форми!
    Мінфін оприлюднив проєкт нової форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізосіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого ЄСВ. Перший раз його треба буде подавати за січень 2025 року
    02.01.20259 200
  • Як уточнити дані в додатку 4 до декларації з ПДВ?
    Уточнення показників у додатку 4 здійснюють лише щодо рядків, які потребують виправлення (рядки без змін не зазначаються). Так, у рядку додатка, що уточнюється, зазначаються показники зі знаком «-» (тобто сторнуються); у наступному рядку – правильні показники
    02.01.202552
  • Коли потрібно вперше звітувати з акцизу за новою формою?
    Починаючи зі звітного періоду – січень 2025 року слід застосовувати оновлену форму декларації для складання звітності, яка подається до ДПС за місцем реєстрації платника акцизу в терміни не пізніше 20 лютого 2025 року
    31.12.20241 111
  • Мінфін вніс зміни до додатків декларації з податку на прибуток
    Затверджено зміни до декларації з податку на прибуток. А саме: внесено зміни до додатків ПН, РІ та ДІЯ, а додаток АМ викладено у новій редакції. Таким чином, додатки привели у відповідність до Закону №3813-IX
    31.12.20241 488
  • Уряд змінив порядок ведення реєстру неприбуткових
    Передбачено можливість внесення установ та організацій до Реєстру неприбуткових установ та організацій не тільки під час державної реєстрації створення, а й під час подання заяви про державну реєстрацію змін до відомостей
    30.12.202472