Головна Усі новини Облік та звітність Звітність

Інформація для податкових агентів! За ІІІ квартал слід подавати оновлену єдину звітність

За новою формою єдина звітність буде подаватися, починаючи з III кварталу 2021 року. 29 вересня ДПС опублікувала формат оновленої форми

Нагадаємо, що Мінфін наказом від 19.05.2021 р. №278 виклав у новій редакції Додаток 4ДФ до єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ.

У Наказі №278 додатково було прописано, що єдину звітність за новою формою вперше потрібно подавати за ІІ квартал 2021 року (а опубліковано його було ще в «Офіційному віснику» №53 від 13.07.2021 р.). Проте податківці тоді вирішили, що вперше звітувати за новою формою потрібно буде тільки  зі звіту за ІІІ квартал.

Зауважимо, що 29 вересня вже з'явився електронний формат оновленої єдиної звітності.

Зокрема, на виконання наказу Мінфіну від 19.05.2021 р. № 278 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року № 4» в "Єдине вікно" додано:

 

  • F/J 0500107 - Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску;
  • F/J 0510107 - Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам Додаток 1 до Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (Д1) (пункт 1 розділу IV);
  • J0510207 - Відомості про осіб, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відповідно до закону отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або при народженні дитини, усиновленні дитини, та осіб із числа непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, які фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, за дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, а також непрацюючих працездатних осіб, які здійснюють догляд за особою з інвалідністю I групи або за особою похилого віку, яка за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досягла 80-річного віку, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства, та нарахування сум єдиного внеску за патронатних вихователів, батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу, прийомних батьків, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства Додаток 2 (Д2) (пункт 2 розділу IV);
  • J0510307 - Відомості про осіб, які проходять строкову військову службу Додаток 3 (Д3) (пункт 3 розділу IV);
  • F/J 0510407 - Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору Додаток 4 ДФ (пункт 4 розділу IV);
  • F/J 0510507 - Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби Додаток 5 (Д5) (пункт 5 розділу IV);
  • F/J 0510607 - Відомості про наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства Додаток 6 (Д6) (пункт 6 розділу IV).

  

Що ж змінилося у додатку №4ДФ?

Зміни стосуються лише введення окремого розділу ІІІ у додатку 4ДФ щодо бюджетних грантів. Але всі роботодавці та податкові агенти отримали оновлену форму єдиної звітності. 

Зокрема, у додатку 4ДФ з'явився розділ ІІІ зі зазначенням інформації про доходи у вигляді бюджетного гранту.

Відповідно Довідник ознак доходів також доповнили кодами для позначення суми доходу у вигляді бюджетного гранту (201, 202, 203).

 

Нумерація в єдиній звітності

Звертаємо увагу! Податківці вже вказували, що для кожного звітного кварталу розпочинається своя нумерація єдиної звітності. Нумерація ведеться у хронологічному порядку незалежно від її типу і не продовжується в наступних кварталах.

У додатках Д1, Д2, Д3, 4ДФ, Д6 до єдиної звітності у рядку 02 в реквізиті «номер місяця в кварталі» вказується номер місяця в межах звітного кварталу від 1 до 3. А саме при нумерації для додатків за ІІІ квартал 2021 року вказується: 1 – для липня; 2 – для серпня; 3 – для вересня.

Номер додатка до розрахунку зазначається в межах одного виду додатку. Кожен вид додатку нумерується окремо.

 

 

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Русанова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
єдина звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 6

Новини по темі

Консультації по темі