Нагадуємо, що фінансову звітність за 2021 рік слід подати:
- до Держстату – 28 лютого,
- до ДПСУ – не пізніше 1 березня.
Для полегшення її складання підготували для вас аналітичні статті по кожній з форм звітності:
- Баланс підприємства – головний з фінансових звітів, який відображає майновий стан підприємства на початок і кінець звітного періоду. В цій статті розглянемо, як складається Баланс за 2021 рік.
- Другою за номером, але не за важливістю, є форма фінзвітності Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід). Саме в ній визначається прибуток чи збиток отримало підприємство, та аналізується склад доходів та витрат у звітному періоді. Про нього читайте тут.
- Звіт про рух грошових коштів дає інформацію про рух коштів та їхніх еквівалентів між датами фінансової звітності, про напрями їх витрачання для оцінки потреби в них на майбутнє. Цей звіт є досить простим для розуміння і показує, куди і як підприємство витрачає кошти і чому прибуток є, а коштів немає (або навпаки). Про нього у цій статті.
- Четверта форма фінансової звітності Звіт про власний капітал надає інформацію про власний капітал підприємства, деталізуючи інформацію з розділу I пасиву Балансу та з розділу II Звіту про фінрезультати. Розгляньмо на прикладі, як його скласти.
- Нарешті чотири форми річної фінансової звітності складено, але це ще не все. До деяких статей фінзвітності потрібно наводити додаткову інформацію у примітках, типову форму яких затвердив Мінфін. Про нюанси їх складання читайте тут.
Підкреслимо, що підтвердженням подання фінансової звітності разом з Декларацією є позначка «+» в Декларації у клітинці «ФЗ» таблиці «Наявність додатків» та у таблиці «Наявність поданих до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств додатків – форм фінансової звітності».
Платником податку проставляється позначка у тих графах таблиці, що відповідають назвам форм фінансової звітності, поданої разом з Декларацією.
***