• Посилання скопійовано

Бізнес закликає народних депутатів прийняти законопроєкт щодо КІК

У 2022 році було зареєстровано законопроєкт №8137. Ним уточнюються деякі норми ПКУ в частині КІК. Зокрема, одна з найважливіших - відтерміновується строк подання звітності щодо КІК (а звітувати за поточний рік пропонується в наступному, тобто 2024-му)

Бізнес закликає народних депутатів прийняти законопроєкт щодо КІК

Європейська Бізнес Асоціація розповідає, що 1 травня 2023 року настає час подавати звіти до ДПС щодо контрольованих іноземних компаній (якщо не враховувати декілька винятків, то базовий термін для подання звіту з КІК – до 1 травня).

Водночас у 2022 році було зареєстровано законопроєкт №8137, яким уточнюються деякі норми Податкового кодексу в частині контрольованих іноземних компаній. Зокрема, одна з найважливіших - відтерміновується строк подання звітності щодо КІК (а звітувати за поточний рік пропонується в наступному, тобто 2024-му).

Зазначені зміни ПКУ є вельми важливими для подальшої роботи компаній. Адже, за інформацією від бізнесу, не всі компанії встигли переорієнтуватися та підготуватися до нових вимог (прийнятих у 2020 р., але в частині КІК набрали чинності лише у 2022-му) законодавства щодо КІК. Водночас штрафи за неправильно подану звітність, некоректно надану інформацію – шалені. Наприклад, за неподання повідомлення про КІК (створення, придбання, ліквідація, продаж) штраф становить 300 прожиткових мінімумів для працездатної особи на 1 січня звітного року (805 200 грн). За неподання звіту з КІК – 268 400 грн, за невідображення контрольованих операцій – 3% від доходу КІК або 25% скоригованого прибутку, залежно від того, яка сума більша, але не більше 2 684 000 грн.

За побоюваннями бізнесу, це може створити поле для зловживань службовими повноваженнями з боку контролюючих органів, чого жодним чином не варто допустити. Адже наразі ключовим завданням для країни є формування чесних, прозорих та зрозумілих правил; формування довіри до країни з боку глобальних компаній, – аби останні інвестували та таким чином залучалися до процесу відбудови.

Водночас варто зауважити, що, на жаль, частина депутатів опинилась не на боці доброчесного бізнесу, у зв’язку з чим законопроєкт наразі передано на повторне перше читання.

Проте деякі норми Податкового кодексу все ж таки конче потребують відтермінування, уточнення чи скасування. Тобто прийняття законопроєкту №8137 є вкрай необхідним.

Тому Європейська Бізнес Асоціація звертається до народних депутатів ВРУ та закликає якнайшвидше розглянути та прийняти проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування контрольованих іноземних компаній» №8137.

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»