• Посилання скопійовано

Як зазначити в декларації з плати за землю про місце розташування землі?

Податківці підкреслили, що формою декларації з плати за землю передбачено заповнення інформації щодо місця розташування об’єкта(ів) оподаткування у колонках 10 розділу І, у колонках 11 та 12 розділу ІІ

Як зазначити в декларації з плати за землю про місце розташування землі?

ДПС в Одеській області інформує щодо адреси місця розташування об’єкта оподаткування, яка має зазначатися у декларації з плати за землю якщо адреса змінилася (у зв’язку із запровадженням адміністративно-територіальної реформ, перейменуванням назви міста, села, селища вулиці тощо), а зміни до правовстановлюючих документів внесені не були.

Так, формою податкової декларації з плати за землю передбачено заповнення інформації щодо місця розташування об’єкта(ів) оподаткування у колонках 10 «код за КАТОТТГ адміністративно-територіальної одиниці» та 11 «адреса (згідно з правовстановлюючими документами)» розділу І, у колонках 11 «код за КАТОТТГ адміністративно-територіальної одиниці» та 12 «адреса (згідно з правовстановлюючими документами)» розділу ІІ. 

Відповідно до п. 286.1 ПКУ підставою для нарахування земельного податку, зокрема, є: дані державного земельного кадастру; дані Державного реєстру речових прав на нерухоме майно; дані державних актів, якими посвідчено право власності або право постійного користування земельною ділянкою (державні акти на землю); дані інших правовстановлюючих документів, якими посвідчується право власності або право користування земельною ділянкою. 

Підставою для нарахування орендної плати є договір оренди (п. 288.1 ПКУ).

Відповідно до пп. 2 п. 24 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою КМУ від 17.10.2012 №1051 зі змінами та доповненням (далі – Порядок №1051) до Державного земельного кадастру (далі – Кадастр) вносяться відомості про земельні ділянки, зокрема, місце розташування, у тому числі дані Державного адресного реєстру (за наявності). 

Відомості про об’єкти, що змінюються, вносяться до Кадастру безперервно (абзац перший п. 68 Порядку №1051).

Відомості (зміни до них) про зареєстровані земельні ділянки вносяться до Кадастру в разі внесення, зокрема, змін до відомостей про земельну ділянку, на яку відповідно до Порядку №1051 відкрито Поземельну книгу (пп. 1 п. 117 Порядку №1051). 

Внесення до Поземельної книги відомостей (змін до них) про зареєстровану земельну ділянку (крім випадків, зазначених у п. 119 Порядку №1051) здійснюється за заявою власника земельної ділянки, користувача земельної ділянки державної чи комунальної власності відповідно до документації, що є підставою для внесення відповідних відомостей (змін до них) (крім випадків внесення відомостей про зміну виду цільового призначення) (п. 118 Порядку №1051). 

Зокрема, до Поземельної книги без подання заяви вносяться відомості (зміни до них) про віднесення земельної ділянки до земель іншої адміністративно-територіальної одиниці (пп. 1 п. 119 Порядку №1051). 

Якщо до документів, які (або витяги з яких) є підставою для нарахування плати за землю (Кадастр, Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, державні акти на землю, договір оренди тощо), не були внесені зміни в частині адреси місця розташування земельної ділянки та оскільки адреса має зазначатися у декларації згідно з правовстановлюючими документами, то у разі зміни адреси місця розташування земельної ділянки у зв’язку із запровадженням адміністративно-територіальної реформи (перейменуванням назви міста, села, селища вулиці тощо), в колонці 11 розділу І або колонці 12 розділу ІІ декларації зазначається інформація щодо адреси місця розташування земельної ділянки на підставі правовстановлюючих документів. 

Разом з цим зазначаємо, що у колонках 10 розділу І та 11 розділу ІІ декларації зазначається код за КАТОТТГ адміністративно-територіальної одиниці, на території якої розташована земельна ділянка. 

Такий код має бути актуальним, тобто відповідати територіальній громаді, на території якої розташована земельна ділянка та код якої зазначений у рядку 7 декларації. 

Отже, у разі зміни назви населеного пункту без внесення змін до правовстановлюючих документів у колонках 11 розділу І та 12 розділу ІІ декларації мають зазначатися обидві назви населеного пункту – яка відповідає коду, зазначеному у відповідних колонках 10 та 11, а також у дужках стара назва цього населеного пункту. 

Аналогічно має зазначатися інформація щодо місця розташування об’єкта(ів) нерухомості у податковій декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (колонки 3, 4 додатків 1 та 2 до декларації).

Джерело: ДПС у Одеській області

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»