Правління Нацбанку Постановою №122 внесло зміни до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті (постанова Правління НБУ від 21.01.2004 р. №22) та до Інструкції про міжбанківський переказ коштів в Україні в національній валюті (постанова Правління НБУ від 16.08.2006 р. №320).
Зокрема, встановлено, що ДПС (стягувач) для стягнення коштів оформляє не менше ніж у 3-х примірниках інкасове доручення (розпорядження) за встановленою формою (додаток 24 до Інструкції №22), згідно з вимогами щодо заповнення розрахункових документів (додаток 8 до Інструкції №22).
Орган ДПС (стягувач) несе відповідальність за необґрунтованість стягнення коштів.
Банк, що обслуговує стягувача, приймає інкасові доручення (розпорядження) протягом 10 календарних днів з дати їх складання, а банк платника — протягом 30 календарних днів з дати їх складання.
Податковий орган доставляє інкасове доручення (розпорядження) в банк платника самостійно (через працівника стягувача (ДПС), рекомендованим або цінним листом тощо).
Якщо інкасові доручення (розпорядження) надійшли до банку протягом операційного часу, але на час надходження на рахунку платника немає коштів або їх недостатньо, то банк виконує ці інкасові доручення (розпорядження) з урахуванням сум, що надійдуть на рахунок платника протягом операційного часу (поточні надходження). Якщо для виконання цих інкасових доручень (розпоряджень) недостатньо коштів (з урахуванням поточних надходжень), то вони виконуються частково.
Якщо на рахунку платника коштів немає і протягом операційного часу кошти на його рахунок не надходили, то після закінчення операційного часу ці інкасові доручення (розпорядження) повертаються без виконання.
Інкасові доручення (розпорядження), які надійшли до банку після операційного часу, банк (незалежно від наявності коштів на рахунку платника на час їх надходження) виконує наступного операційного дня.
Банк у разі недостатності коштів на рахунку платника виконує інкасове доручення (розпорядження) у межах залишку коштів.
Арештовані кошти на рахунку клієнта забороняється використовувати до надходження платіжної вимоги інкасового доручення (розпорядження) за тим виконавчим документом, для виконання якого накладався арешт, або ж до отримання документів про зняття арешту.