• Посилання скопійовано

УКБС-НБУ:«Чи повинні банки резервувати ПДВ?»

Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз» звернулась до НБУ щодо роз’яснення терміна «ринкова вартість» предмету застави при виконанні банками Положення «Про порядок формування та використання резерву для відшкодування можливих витрат за кредитними операціями банків» (від 06.07.2000 р. №279, далі — Положення).

Так, експерти Асоціації звернули увагу, що Положення зобов’язує банки визначати вартість предмета застави при кредитуванні (упродовж дії кредитного договору) за «ринковою вартістю».

Але тлумачення цього терміну згідно Національного стандарту оцінки обумовлює розрахунок ціни відповідного об’єкта (у разі його застави) за ринковою вартістю без включення до неї ПДВ (Постанова КМУ від 10.09.2003 р. №1440).

Таким чином, якщо формувати резерв виходячи з цього визначення ринкової вартості предмета застави, то збитки банку, пов’язані зі сплатою ПДВ та інших витрат, залишаються незабезпеченими.

«Роз’яснення НБУ цього питання допоможе банкам правильно виконувати вимоги регулятора щодо формування резервів під кредитні ризики, — зазначила генеральний директор Асоціації «Український кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер. — Крім того, їх мінімізація сприятиме зменшенню вартості грошових ресурсів, що підвищить їх доступність та активізує кредитування».

 

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»