• Посилання скопійовано

Запропоновано обмежити розмір комісійної винагороди під час здійснення еквайрингу

З метою зниження фінансового навантаження осіб, що здійснюють розрахунки за допомогою платіжних карток, розроблено законопроект №6573

Запропоновано обмежити розмір комісійної винагороди під час здійснення еквайрингу

9 червня 2017 р. у Верховній Раді зареєстровано проект Закону №6573 про внесення змін до Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" щодо комісійної винагороди під час здійснення еквайрингу".

Законопроект розроблено з метою зниження фінансового навантаження осіб, що здійснюють розрахунки за допомогою платіжних карток.

Як зазначено у пояснювальній записці, на сьогодні в Україні залишається низький рівень проникнення безготівкових розрахунків через те, що за мережею POS-терміналів та кількістю безготівкових операцій серед населення Україна суттєво відстає від країн Європи.

Основною причиною є завищені тарифи для підприємств в Україні, особливо для малого та середнього бізнесу, за здійснення розрахунків за допомогою платіжної картки (для великих підприємств  тариф становить від 1,7% від кожної трансакції здійсненої за допомогою платіжної картки, а для малих та середніх підприємств від 2% до 3 %). Оскільки прийом платіжних карток для підприємств є обов’язковим, а оператори платіжних систем займають монопольне становище на ринку, підприємства змушені сплачувати завищені розміри комісії. Для деяких видів господарської діяльності такий розмір комісії практично нівелює прибуток від діяльності, що призводить до розвитку тіньової економіки.

Водночас, в країнах Європейського союзу зазначений розмір комісії обмежений на законодавчому рівні і становить не більше ніж 0,3 % від кожної трансакції, здійсненої за допомогою платіжної картки. 

З огляду на це, законопроектом пропонується встановити, що:

1) розмір комісійної винагороди за інтерчейндж, не може перевищувати:

  • з 1 січня 2018 року - 1% від суми транзакції;
  • з 1 січня 2019 року – 0,65% від суми транзакції;
  • з 1 січня 2020 року – 0,3% від суми транзакції.

2) загальний розмір комісійної винагороди за послуги еквайра (включаючи комісійну винагороду за інтерчейндж), що сплачують сумарно держателі електронних платіжних засобів розрахунків та торговці під час здійснення розрахунків  за  продані  товари  (надані послуги) не може перевищувати:

  • до 31 грудня 2018 року - 1,5% від суми транзакції;
  • до 31 грудня 2019 року - 1% від суми транзакції;
  • з 1 січня 2020 року – 0,5% від суми транзакції.

Автор: «Дебет-Кредит»

На підставі: Верховна Рада України

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»