• Посилання скопійовано

Нацбанк прокоментував рівень інфляції в жовтні 2017 року

Споживча інфляція очікувано уповільнилась з 16.4% у вересні і становила у жовтні 14.6% у річному вимірі. У місячному вимірі індекс споживчих цін знизився з 2.0% у вересні до 1.2% у жовтні. Про це свідчать дані, опубліковані Державною службою статистики. Таке сповільнення зумовлено насамперед зниженням темпів зростання цін на сирі продовольчі товари, а також цін та тарифів, що регулюються адміністративно

Нацбанк прокоментував рівень інфляції в жовтні 2017 року

Фактична інфляція виявилася близькою до прогнозу, опублікованого у новому “Інфляційному звіті” за жовтень 2017 року - повідомляє НБУ.

 

Базова інфляція в жовтні становила 8.1% р/р (у місячному вимірі зросла на 1.2% м/м). Зокрема, внаслідок підвищення виробничих витрат та пожвавлення споживчого попиту залишались високими темпи зростання вартості послуг, що входять до базової інфляції. При цьому прискорилося зростання вартості послуг ресторанів та готелів, фінансових, страхових, медичних та туристичних послуг. Натомість сповільнилося зростання вартості послуг середньої освіти, ремонту побутових приладів, оренди житла тощо.

Крім того, прискорилося зростання цін на продукти харчування з високим ступенем обробки. Зокрема високими темпами продовжили зростати ціни на м’ясні та молочні продукти, відображаючи вторинні ефекти від підвищення цін на відповідні сирі продукти.

Також через послаблення курсу гривні до іноземних валют у жовтні незначно збільшилися темпи зростання цін на низку непродовольчих товарів, що переважно імпортуються, у тому числі на автомобілі, лікарські засоби, меблі та обігрівачі. Водночас подорожчання одягу та взуття уповільнилося  завдяки більш повільному відображенню у цінах динаміки зміни валютного курсу (більшість продавців одягу та взуття здійснюють закупівлю товару за декілька місяців до початку сезону).

 

Зростання цін на сирі продовольчі товари у жовтні уповільнилося до 25.3% р/р. Так, ціни на овочі очікувано уповільнили зростання через розширення пропозиції пізнього урожаю, насамперед овочів борщового набору. Так само меншими темпами зростали й ціни на фрукти, переважно завдяки розширенню пропозиції яблук.  Крім того, очікувано уповільнилося зростання цін на цукор на тлі низьких світових цін та значної пропозиції на внутрішньому ринку. На додаток, падіння цін на гречку поглибилося. Водночас темпи зростання цін на молоко та м’ясо залишилися високими.

 

Зростання цін та тарифів, що регулюються адміністративно, очікувано уповільнилося (до 20.3% р/р) завдяки сприятливій базі порівняння, оскільки у жовтні минулого року відбулося підвищення тарифів на опалення та гаряче водопостачання. Уповільнилося також зростання цін на алкогольні напої, тютюнові вироби та транспортні послуги. Водночас тривало прискорення цін на хліб та на місцевий телефонний зв’язок через зростання їх собівартості.

 

Ціни на паливо, як і очікувалось, прискорили зростання до 16.0% р/р (зросли на 4.4% м/м). Зокрема у жовтні тривало зростання ціни на бензин та дизельне паливо на тлі зростання цін на нафту та послаблення гривні до євро (акцизи на паливо встановлено в євро).

 

Поточна динаміка ІСЦ та його складових близька до прогнозованої в новому «Інфляційному звіті» за жовтень 2017 року і свідчить, що, як і очікувалося, на кінець 2017 року інфляція відхилиться від цільового рівня, перш ніж повернутися до нього у 2018 році.

***

Читайте також:Індекс інфляції за жовтень - 101,2%

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»