НБУ розповідає, що уможливив електронний документообіг в банківській системі завдяки затвердженню сучасних та зручних «Правил застосування переліку документів, що утворюються в діяльності Національного банку України та банків України» (далі – Правила).
«Національний банк розробив нові Правила застосування переліку документів у рамках спільного проекту центробанку та Незалежної асоціації банків України Paperless. Їх головною перевагою є те, що усі документи тимчасового терміну зберігання можуть офіційно зберігатися лише в електронному вигляді. Це – дійсно великий крок назустріч електронному документообігу в банківській системі», – прокоментував заступник директора департаменту забезпечення діяльності, начальник управління діловодства Національного банку Віктор Носулько.
Відтепер Правила містять 13 розділів замість 19. Вони стали удвічі коротшими: завдяки систематизації та уніфікації статей, а також усуненню дубляжу та видаленню неактуальних видів документів – із 1296 статей старої версії Правил у прийнятому документі залишилося 600 статей.
Правила традиційно визначають:
- організацію поповнення Національного архівного фонду відповідно до Закону України «Про Національний архівний фонд та архівні установи»;
- види документів, що створюються під час діяльності Національного банку та банків України;
- строки їх зберігання незалежно від виду носія, на якому вони складені (паперовий чи електронний).
Крім того, застосування нових Правил також сприятиме зменшенню витрат на формування та зберігання документів у Національному банку та банках України.
Новий документ, затверджений постановою Правління НБУ від 27.11.2018 р. №130, набере чинності з 1 січня 2019 року.