Партія «Слуга народу» і її парламентська фракція готові взяти на себе відповідальність за зростання цін і девальвацію гривні. Додаткова емісія гривні неминуче приведе до цих наслідків.
Про це голова парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха сказав в інтерв'ю РБК-Україна.
«Треба змиритися з думкою, що будь-яка емісія не проходить непоміченою. Те, що буде певний сплеск цін і курсу у випадку, якщо буде прийнято таке рішення, це 100%», – сказав він.
За його словами, зростання цін і девальвація будуть залежати від того, куди підуть гроші. Він не виключив, що кошти будуть спрямовані на підтримку великого бізнесу.
«Так сталося, така не зовсім приємна реальність, що у нас більшість великого бізнесу сконцентрована в певних фінансово-промислових групах. Але цей бізнес генерує найбільшу кількість робочих місць», – заявив Наталуха.
Голова парламентського комітету вважає «найгіршим» – втрату робочих місць і реімміграцию, коли відкриються кордони з Європою.
«І просто поїде півкраїни, тому що держава не може забезпечити їм роботу тут. Тому ми змушені так робити, тому ми не можемо дати великим підприємствам, які генерують багато робочих місць, зупинитися», – повідомив депутат.
Відповідаючи на питання про ризики для партії «Слуга народу» девальвації гривні та зростання цін перед місцевими виборами восени 2020 року, Наталуха заявив:
«Мабуть, доведеться шукати певний баланс між популярним і непопулярним. Якщо у тебе на вагах стрибок цін і втрата робочого місця, то невідомо, що гірше», – додав він.
Зазначимо, Верховна рада 3 липня відправила у відставку голову Національного банку України Якова Смолія.
Після цього на брифінгу Яків Смолій заявив, що на нарадах за участю президента і прем'єр-міністра від НБУ вимагали включити «друкарський верстат» і довести курс до 30 гривень за долар.
В.о. глави Нацбанку Катерина Рожкова заявила, що після відставки Якова Смолія з посади голова НБУ залишаються колишні «червоні лінії».
Зокрема, керівництво НБУ може піти, якщо влада запустить «друкарський верстат» або поверне банки попереднім власникам.
***
УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!